Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányon 2,5 éves.1 hónapja...

Kislányon 2,5 éves.1 hónapja szobatiszta nappalra vagyis jobban mondva a pisi bilibe megy de a kaki álltalában csak bugyiba. És kiabál közben hogy anya kaki de bilire nem hajlando rá ülni és pelust se fogadja el. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Akkor nem szobatiszta. Majd ha minden megy bilibe akkor lehet mondani.

hm.. probald meg, hogy egyutt mossatok a kakus bugyit es elmobdod, hogy ez milyen kellemetlen munka neked is es neki is. Ha bilibe termeli akkor ezt a procedurat nem kell csinalnia...

esetleg valami kakis bili meset kitalalni vagy jutalmat igerni erte. Bar ezt sokan nem szeretik, nalunk bevalt.

a kisfiam csak alsogatyaban volt hajlando bilire ulni es ugy pisilt kakilt. Nalunk ugyan ez is nagy elorelepes volt, mert elotte egyaltalan nem akart sehogy es mar elmult harom eves. Mi feltettuk a szekreny tetejere a tuzolto autot es megmondtuk hogy akkor kapja csak meg, ha kisgatya nelkul pisil kakil a bilibe. Igen erosen motivalta. Meg is kapta az autot...

2015. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy a kakit is lehet a bilibe, illetve olyankor tedd el a bilit egy olyan helyre, ahol úgy tud kakilni, hogy semmi nem zavarja.

Nálunk is ez volt, bár ez 2 hétig tartott. A fiunk se akart a bilibe kakilni, teljesen szobatiszta volt, mert érezte, hogy kell neki kakilni, mert kérte hozzá a pelenkát, a pelenkával a fenekén elbújt a másik szobába és mikor végzett, akkor szólt és levettük a pelust. Én leültem vele, elmagyaráztam, hogy ezt is lehet a bilibe, ha úgy érzi, üljön rá, én pedig magára hagyom, nem zavarom, szóljon ha kész. És így ment a dolog oda is.

Sokszor nem is gondolnád, de tartanak, hogy az majd nem egy oda, illetve hogy ilyenkor ők is vágynak az intim szférára.:) De rá kell venni, meg kell neki mutatni, hogy oda is lehet.

2015. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
El mondtam neki már az elso pisilès után is hogy a kaki is oda mehet...de sikertelen.
2015. aug. 22. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!