Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fiam októberben lesz 3 éves,2...

Fiam októberben lesz 3 éves,2 hónapja sikerült teljesen elhagynunk a pelust. Miért nem szól ha kellene mennie bilire?

Figyelt kérdés

Viszont csak akkor ül rá a bilire, ha szólok neki, egyébként nem szól, tudja tartani, de ha már nagyon kell neki elereszti. Hosszú utakra el tudunk menni vele, több órát kibír. Tudja a napirendet (séta előtt-után, alvás előtt-után)... de magát nem ül rá.

Óvodába gondolom így nem nagyon mehet szeptemberben, ott nem fogják tolerálni, ha baleset lesz naponta és nem fogják mondogatni hogy menjen ki Wc-re. Mit csináljak?



2015. aug. 30. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez még nem szobatisztaság.

Mehet oviba, csak ott ugye nincs tisztába rakás. Annyit szerintem azért lehet kérni,hogy szóljanak rá.

Alvásnál viszont, ha baleset történik,akkor kérni fognak vízhatlan lepedőt, és több váltóruhát.

2015. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg előbb kezdted a szoktatást, mint hogy teljesen megérett volna rá, ami egyébként így, az ovi előtt hajrában érthető is. Semmi baj, hamarosan magától is szólni fog. Az én fiammal is ugyanez volt, én már a hajamat téptem, aztán egyszer csak úgy a 3. szülinapja tájékán magától is elkezdett vécére járni, és az oviban soha nem történt baleset. Utólag már látom, hogy várni kellett volna, de első gyerekes, gyakorlatlan anyukaként attól féltem, hogy ha nem kezdem 2 évesen biliztetni, akkor még iskolába is pelusban fog menni.
2015. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen azért mert még nem kész a szobatisztaságra. A lányommal is így volt.mi kb 1 hónapja hagytzk el teljesen magától és pár nap múlva éjszakára is.elötte mi is így voltunk min ti .így vissza adtam rá a pelust

mert nem akartam h muszályként fogja fel.kb 3 nap múlva magától csinált mindent.már nem is azól h kell hanem megy elvégzi és kész.

2015. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz vele gond. Reggel otthon pisil, mielőtt bemegy a csoportba elküldöd pisilni. Udvar előtt úgyis elküldik őket pisilni, alvás előtt szintén, ébredés után is. Ha a "kötelező" időkig tudja tartani, akkor nem lesz baj. Kakival mi a helyzet?
2015. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!