Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehetséges az hogy...

Hogy lehetséges az hogy Elvileg 2 éves korra érnek meg a gyerekek a szobatisztaságra és még is van aki azt mondja hogy ő már 1 évesesn szobatiszta volt meg a szomszéd is hogy a fia másfél évesen? ők hogy hogy már akkor érettek voltak rá?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 10:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%
Mese...jellemző...15 hónapos lányom kaki előtt mondja, hogy "kaki bibi", ilyenkor jön a bili, persze ha nem érkezik elég gyorsan, akkor bekakil. Nem nevezném ráerőszakolásnak azt, hogy 1 éves korától ráültettem a bilire időnként és közben játszottam vele. A pisit is mondja, de azt csak produkció közben! :)
2015. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Kedves utolsó! Magyarul akkor még baromira nem szobatiszta gyereked! :)
2015. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
13%

Kedves utolsó!

Ki mondta, hogy szobatiszta? Kaki előtt szól, 2 éves korára az lesz, ahogy a nővére is. Baromi gáz amikor anyukák ovi előtt próbálják csak leszoktatni a gyereket a pelusról...

2015. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg az gáz, hogy valaki az általa önkényesen meghatározott korhoz és nem a gyereke igényeihez, érettségéhez igazodik. Amúgy ha véletlenül mégsem lenne 2 évesen szobatiszta (csak mert ennek ahhoz semmi köze, ami most van), mint a testvére, mit csinálsz? Büntit kap?
2015. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%

Persze kap 2 pofont minden reggel!

Nem kap büntit, de miért van neked azzal gondod, hogy ráül egy gyerek a bilire, ahol jól érzi magát (mert ha nem feláll és elmegy, legalábbis az enyém), mert nem úgy van ám az, hogy bilire fel és bevágom a gyereket a tévé elé... Esetleg oda is eljutottunk, hogy nagyvécé előtt szól? Szaranya vagyok ha így tetszik, mert foglalkozom vele ilyen formában is? Ám legyen! Ha te ettől jobban érzed magad...

2015. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
A büntivel kapcsolatban egyébként magadból indulsz ki?
2015. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

Dehogy van nekem ezzel gondom. A te dolgod, engem őszintén szólva nem is érdekel. Én csak arra reagáltam,hogy minősítettél másokat ("...nagyon gáz..."), akik nem úgy csinálják, ahogy te.

Ja és egyébként nem, nem magamból indulok ki, ugyanis én sosem treníroztam a gyerekemet, mindig megvártam, hogy magától csináljon meg dolgokat. Nem kaptam szívbajt, hogy 2 évesen még nem volt szobatiszta. hanem megvártam, hogy megérjen rá. A bünti egyébként irónia volt, már ha ismerős számodra ez a fogalom.

2015. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
Bocsánat, "baromi gáz". Így még szebb.
2015. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Irónia? Igen mondd valamit, de te nem jól használod! :D Nézz utána, milyen formában használják! :D :D
2015. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Hát ennyi erővel ne taníttasd a gyereket, hanem addig üljél mellette, amíg ki nem köpi a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Amit leírtál legalább akkora baromság, mint a BLW.


Az, hogy valaki időt és energiát fordít arra, hogy a gyereke szobatiszta legyen, vagyis figyeli a jeleket, hogy mikor jön a kaki (azzal célszerű kezdeni, nyilván), ráülteti a bilire, bevezet egy jelzésrendszert, amit egymás között használnak, amivel a gyerek jelzi, ha kell neki, az nem trenírozás. A gyerekek nagyon fogékonyak, nagyon sok mindent meg lehet velük tanítani, ha a szülő veszi a fáradtságot. Te jól láthatóan nem veszed, csak azzal takarózol, hogy "nem érett még rá". Egy fenét nem érett, csak az anyja lusta.

2015. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!