Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Visszaszokhat így a pelenkára?

Visszaszokhat így a pelenkára?

Figyelt kérdés
22 hónapos a lányom. Már 1 hete mindig szól ha pisi kaki van. Ezért nem is adtam rá nappalra pelenkát csak alváshoz. Ma elvitték anyósomék nyaralni és direkt kértem őket, hogy ne adjanak rá pelenkát mert úgyis szól ha kell pisilni. Küldenek egy videót és látom, hogy rakta van a pelenka. Felhívom őket és számonkérem, hogy mégis miért van rajta pelenka. Erre azt mondják, hogy csak az apósom vitte le a játszótérre( anyós fent főzött) és, hogy mit csináljon ha pisilnie kell meg hogy hogy vinné le a játszóra pelus nélkül. Mondom akkor lemegy az anyósom is vagy nem kell levinni. Erre mondja de hát szól ha pisilnie kell és a pelusba pisil (gondolom mondja neki h ott a pelus rajta)össze zavarodhat így a kislányom? Visszaszokhat a pelusra? Annyira dühít, hogy magyarul mondva letojják hogy mit kérek. Remélem nem fog összezavarodni. Ja azt is mondta holnap már nem lesz rajta pelus meg ha felmennek akkor sem.
2015. szept. 4. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A szobatisztaságnak semmi köze a pelenkához. A szobatisztaság az, amikor a gyerek már tudatosan felismeri, hogy pisilnie/kakilnia kell, és vissza is tudja tartani, ha ez szükséges (azaz nincs rajta pelenka). Ez nem múlik el attól, hogy egy hétig pelenkát adnak rá.
2015. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szobatiszta. Szól, hogy pisi kaki van. Most is szólt mikor volt rajta pelus de mondták neki hogy ott van rajtad a pelus abba pisilj. És lehet nem érti most ez miért van hogy eddig wc re lett véve vagy leguggoltunk most meg úkra pelus.
2015. szept. 4. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
A kicsik pillanatok alatt meg tudják tanulni, hogy különböző emberek különböző dolgokat várnak el tőlük. Nagymamánál pelusba lehet pisilni, anyucinál meg vécére járunk. Ezen ők nem akadnak fenn. Egyébként szakemberek (pl Vekerdy Tamás) is azt állítják, hogy nevelési szempontból is jobb, ha a gyerek megtanul különféle elvárásoknak, véleményeknek megfelelni, hiszen az életben is erre lesz majd szüksége. Nem kell mindig mániásan egyféleképp csinálni mindenkinek mindent körülötte. Legfeljebb majd megmagyarázod neki, hogy nagyapa már öreg, fáj a lába, nem tud olyan gyorsan felszaladni vele a lépcsőn, ha pisilnie kell, ezért ad rá inkább pelenkát.
2015. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam nagyrészt szobatiszta(utcára még biztos ami biztos adok pelust. 2,5 éves. Most kezdte ujra a bölcsit,de nem alszik bent. Itthon sszépen megy bilire pisil,kakil.VAn hogy bölcsiben is elintézi,de ott inkább kap pelust,mert belemerül a játékba s veszélyesebb a bepisilés. Hazajövünk délben, pelus le s alvás. De nem pisil be ,megérti. aZT beszéltük mEG BENT, H INKÁBB PELUSBAN,MERT nem lehet tudni mennyire szólna bent.(Itthon se szól,nem is beszél annyira)
2015. szept. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jezus, jo primitivek anyosodoek,ne haragudj! Az en kanyom is most nyaron szinten 22 honaposan lett szobatiszta, 3 hettel kesobb anyameknal nyaralt tobb mint egy hetet. Mivel eleg gyorsan atszokott, mindig szolt, ezert en mar pelust se kuldtem vele, igaz, addigra mar se nappalra se ejszakara nem kellett neki pelus. Megis el tudtak vele menni mindenfele, mondjuk o ha kell orakig tartogatja, amig nem jutunk esetleg bili kozelbe. De ha hosszabb utra megyunk, mi mindig bedobjuk a bilit is. Nem tudom, aposodnak meddig tartott volna a kis kezebe megfogni, es levinni azt is. Eleg bosszanto lehet, hogy letojjak a keresedet! Meg annyi, hogy en mar az elejen bevallaltam hogy nem adok ra akkor se pelust, ha megyunk valahova, amikor meg nem volt "stabil" bar sose tortent baleset, sokan az ismeroseim kozul hasonlo koru gyerekekkel azert ha tobb mint 2 oras programokat terveztem, feladtak a gyerekre a pelust, de a gyerek akkor us szolt hogy pisi kaka. Mondtak neki, hogy tartsa vissza, vagy max pisiljen a pelusba, de mindegyik visszatartotta. Ha egyszer mar kialalkult, hogy magunk ala nem csinalunk, szerintem nem fog visszaszokni, emiatt ne aggodj!
2015. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi probléma nem lesz,nyiugodj meg. Anyóst pedig mellőzném:)
2015. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!