Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 6,5 eves fiammal mar mindent...

6,5 eves fiammal mar mindent kipróbáltam! Van esetleg meg ötlet?

Figyelt kérdés

6,5 eves fiam nappalra 2 eves kora ota megbízhatóan szobatiszta, ejjel viszont meg mindig többször bepisil. Voltunk mar kivizsgalason, minden rendben. Pszichologusnal, minden ok. Kineziologusnal, minden ok. Próbáltam a "6ora utan nincs ivás" dolgot, a cseppcsengot, a Sinorina cseppet, az agy áthelyezését vizer miatt, a "11-kor kiviszem pisilni" módszert, mindent, de mindent.

Annyira melyen alszik ejjel, hogy se kep, se hang...

Van valami gyogyszer, ami felületesebbe teszi az alvást es elméletileg fel tud ébredni az ingerre, de rettegek ettől es az esetleges mellekhatasaitol...

Van valakinek ezen kivul ötlete? Esetleg ezzel a szerrel kapcsolatban tapasztalata? Minden erdekel! Nekem mar nincs tobb ötletem...



2015. szept. 26. 23:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nálunk nappalra másfel-ket eves kora ota szobatiszta. A délutáni alvasnal kb 4 eves kora ota nincs pelus es csak nagyon ritkán csorgott be.

Neztek anno a vizeletet, a veséjét, semmi gond semmivel szerencsere.

Éjjel annyira melyen alszik h nem ébred fel semmire.

Most ujra megyunk nephrologiara. Kertem beutalót. A doktornénink azt mondta, sajnos neha ez akar 12 eves korig is elhúzódhat.

Egyik ejjel tettem ra pelust, miután elaludt es reggel az ébredés elott levettem (tehát nem tudta h van rajta) es 470g volt reggelre a súlya! Majdnem fel liter... Este 6 utan mar nem iszik, ha megis, csak par kortyot, de hogy ennyi honnan jon, egyszeruen nem ertem...

2015. okt. 7. 14:40
 12/15 anonim ***** válasza:

Nappal 20 hónapos kora óta nincs gond,illetve 2 éves kora óta nem alszik nappal,talán havonta-két havonta aludt régebben 1,5 órát és akkor nem volt gond,aztán jött az ovi,kérte hogy had aludhasson bent...aztán egyszer csak elkezdett bepisilni bent alvásnál..éjszaka viszont pelus.A lányom fél8kor maximum ágyban van,pont mivel ő nem alszik nappal,így este alszik egy nagyot...lefekvés után 1,5 órával már van benne egy pisi,sose mértem le,de van hogy átázik annyi van benne,saccra simán megvan nekünk is a fél kg. A veséjét uh-val nézték meg vagy mivel? Olyan fura,mert a fiam 2 éves és nappal szobatiszta(a kakit valamiért csak pelusba hajlandó),ő még alszik napközben egyszer 1,5 órát kb és ott sem kell neki pelus,csak éjjelre. Ez vajon hajlam kérdése?

A vizeletvizsgálat mellett vérvételre készüljünk?

2015. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van sajnos. Fiam mar 7 éves. A mi dokink azt mondta, hogy ez az éjszakai bepisilés 7 éves korig normálisnak mondható. Nyaron vittem vizsálatra, mindene tökéletesen muködik. Ő is nagyon mélyen alszik. Nagyon. Ennyi. Amikor játszik akkor is annyira elmélyul, hogy nem is hallja hogy beszélunk hozzá. Viszont nagyon okos kisfiú. Ez az elmélyules ennek a jele, a mély alvás is nagyon jót jelent. A múlt hónapban újra kezdtük a pirospontozást, akkor kap ha reggelre nincs bepisilés és ha megvan 15 piros akkor megkapja az ajandékot. De ha egy bepisiles van akkor ujra kezdődik a számolás. Előre megveszem az ajandekot es megmutatom neki, olyan amire nagyon vágyik de nem nagy összegű. Igy a múlt hónapban volt végre 20 nap pisi mentes éjjel.Este 7 után eszik vagy iszik akkor tuti bepisil..
2015. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Na mondtam én, hogy működik a pirospontos stratégia mert motiváló jellegü ;) Ügyes, csak így tovább és ne hagyjátok abba, meglesz az eredmény :)
2015. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

En nem a piros pontos stratégia, hanem a fekete pont ellen beszéltem, mert nem érdemel buntetest a bepisiles. Mivel iskolás, jol tudja miert jar fekete pont es ezzel nem követ el rosszat...

Gratulálok a fiadnak. Talán osszeertek azok a bizonyos idegszalak, amik ezért felelosek. Azota nekunk is vt egy száraz esténk es kétszer csak 50 ml vt reggelre... Igy tovabb

2015. okt. 14. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!