Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak, hogy a vécébe...

Mit csináljak, hogy a vécébe kakiljon?

Figyelt kérdés

Fiam nappal már nagyrészt bugyiban van, de a pisi is leginkább akkor megy vécébe, ha kikísérem ill. kérdezgetem, hogy kell-e pisilni. Azért még gyakori a baleset.

Kakilni viszont sose kakil a vécébe, csak a bugyiba. Utána szól, hogy van kaki. A pelenka ellen általában tiltakozik, de sokszor inkább ráadom, hogy ne kelljen aztán a kakiban turkálni.

Mivel ösztönözhetném, hogy kaki előtt (is) szóljon, illetve ha már szól, és ráül a vécére, akkor kivárja, amíg kijön a kaki? Mert ha szól is, egy perc után már nem akar a vécén ülni, és persze így nem oda megy a produktum.

3 éves múlt amúgy, kicsit későn érő, de nagyon kéne a szobatisztaság, mert menne már az oviba.



2015. nov. 22. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Még valószínűleg nem érett hozzá.

Valószínű, hogy a kakilás ingert nem érzi még időben.

Viszont erre megoldás csak az, hogy vársz türelmesen.

Esetleg megbeszélni, hogy figyeljen oda jobban, hátha csak nagyon el van foglalva és azért nem szól, vagy mert "lusta" hozzá. Viszont ha magát a kakilás ingert nem érzi időben, akkor semmit nem tudsz tenni, míg el nem jut arra a szintre, hogy kész legyen rá.

2015. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi hasonlóan állunk, de az én fiam decemberben lesz 3 éves, és csak januárban megy oviba, ha addigra szobatiszta lesz. Én azt csináltam, hogy itthonra nem adok rá pelenkát. Egy ideig mindennap bekakilt kétszer, de az utóbbi napokban előfordul, hogy sikerül a bilibe. Ő még nem szól se a pisiért, se a kakiért, hanem én ültetem bilire kb. óránként, így most már nagyon ritkán pisil be. Ha elmegyünk itthonról, akkor adok rá bugyipelenkát, és most, egy hónap próbálkozás után, kb. 2-3 napja ilyenkor sem pisil be, hanem kibírja hazáig, ha ez így megy még 1-2 napig, akkor csak éjszakára kap majd pelenkát. Nem látod rajta, hogy mikor fog kakilni? Én előfordul, hogy észreveszem, akkor szólok, hogy "Gyere gyorsan, most jön a kaki".
2015. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De igen, gyakran szól, hogy jön a kaki, ráül a vécére, kap újságot, üldögél perceket eredmény nélkül, ezt van, hogy 5 percenként eljátsszuk, aztán 1-2 óra múlva belekakil a bugyijába...
2015. nov. 22. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert érzi, hogy kell neki, viszont még nem magát azt az ingert érzi, amikor tényleg ki is tud jönni a kaki.

Szerintem itt még várni kéne, még nincs meg hozzá a teljes érettség.

2015. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát akkor a pisiért sem szól, csak te mondogatod neki, ez még nem szobatisztaság.
2015. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem az. Pont ez a gondom. :)
2015. nov. 23. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!