Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vegyem rá 3,5 évesemet,...

Hogy vegyem rá 3,5 évesemet, hogy végre ne a bugyiba kakiljon, hanem a wc-e? Otthon is és az óvodában is a bugyiba kakil, az otthoni még hagyján, de az óvodai elég ciki már nekem:- (

Figyelt kérdés
(Tudja, hogy kakil, mert elvonul másik szobába, csak sajnos nem a wc-be)
2014. máj. 19. 22:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elvonul,utánamész és ráültetted a wc-re.
2014. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
próbáltam, üvöltött, nem lehetett, utána már nem próbálkoztam, mert nem akartam,hogy kényszernek élje meg
2014. máj. 19. 22:16
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Pedig próbálkozni kell, így sose fog javulni.
2014. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én az ilyen erőszakban nem hiszek. Inkább próbálok a lelkére beszélni. Egyenlőre sikertelenül.
2014. máj. 19. 22:18
 5/25 anonim ***** válasza:
44%

Sehogy. Pontosan tudja, hogy hol és mit kell csinálnia, csak valamiért nem esik ott jól neki. Én türelmesen várnék, míg a külső körülmények, az utánzás, stb. meg nem hozzák a várt eredményt. Neki szóba se hoznám többet. Az meglehet, hogy kicsit látványosabban mennék ki én, amikor nekem kell, esetleg mondanám is, hogy nekem most dolgom van, kimegyek, azonnal jövök. Aztán ráhagynám az utánzást. Erőltetni, felszólítani, megszégyeníteni, vagy erőszakkal becipelni szerintem felesleges és még káros hatása is lehet. Menni fog ez neki magától is.


Jah, egy apróság még. A kakit én nem takarítanám el a bugyiból, meghagynám neki az élvezetet. Megmutatnám neki, hogy kell csinálni és elérhető közelségbe tenném az eszközöket hozzá. Aztán békén hagynám.

2014. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet, hogy valamiért fél a WC-től?
2014. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, az erőszak káros is lehet.

Sajnos nem tudom, miért nem akar a wc-re menni. Egyszer azt mondta az óvónéninek, hogy az apja megmutatta a kakáját.

Ha ez igaz, nem csodálkozom, hogy elment a kedve a wc-be kakitól.

Hálistennek már nem élünk együtt.

2014. máj. 19. 22:27
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Oviban nem szóltak, hogy ez így nem maradhat?


Próbálj pedig valahogy mégis erőszakosabb lenni vele, mert a lelkére beszélés láthatóan nem jön be nála. Középsősként nem tudom, meddig fogják ezt az óvódában tolerálni.


Jutalmazd minden wc-be/bilibe kakilásnál matricával, 10 db-nál meg választhat valami kis ajándékot (50-100 ft-ra gondolok). Nem alkalmaztam a kislányomnál ezt a jutalmazóst módszert, de ilyen helyzetben megtenném, totál kétségbe lennék esve :-(. Minden nap előfordul ez az oviban?

2014. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A wc-től nem félhet, mert a pisi már egy éve odamegy. Azzal semmi baj, még éjjel is felébred, ha pisilnie kell. Csak az a fránya kaka.
2014. máj. 19. 22:28
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez lehet a baj. Próbáld valahogy átalakítani a wc-t, hogy csalogatóbb legyen.
2014. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!