Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan segíthetnék hogy 3...

Lésl kérdése:

Hogyan segíthetnék hogy 3 évesem éjszaka is szobatisztává váljon? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam februárban lesz 3 éves és 2,5 éves korában vált szobatisztává, de csak nappalra, éjszaka ugyanis pelus kell mert igencsak bepisil, ritka ha száraz pelussal kel fel. Próbáltam felkelteni éjszaka hogy megpisiltessem, volt hogy sikerült, volt hogy már késő volt, és olyan is hogy ennek ellenére még reggelig bepisilt. Bölcsibe jár, a Dadusok azt tanácsolták hogy nyugodtan adjam rá éjszakára a pelust, majd ő érzi mikor nem lesz rá szüksége és leszokik róla. A problémám az hogy lefektetés után ezen a héten 2x bele is kakilt és nem szólt hogy WC-re kell mennie mint napközben, csak kijelentette hogy bekakált. :-(

Gyakorló/tapasztalt Anyukák segítsetek kérlek, nem tudom mit tegyek?


2015. dec. 27. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem pont rossz tanacsot adtak ezzel. Neki ez igy kenyelmes es nem is akar majd egyhamar leszokni. A fiam 15 honaposan mar ejszaka sem pisilt be es a gumilepedo is ritkan lett olyan. Igaz en amint ulni tudott bilire ultettem. Igy egy eves koratol nem is volt nappal pelus rajta. Ejszaka pedig ugy zajlott,hogy en szandekosan sokat ittam,hogy felebredjek wc-re es persze vittem a kicsit is. Sokszor fel sem ebredt csak mondogattam neki hogy pisiljen. Ez eltartott fel evig biztosan,de utana mar fel sem ebredt. Este mar nem kapott inni max.lefekves elott ket oraval ami meg ki is jott alvas elott. Probald a gumilepedot szuper talalmany. Talan,ha nedves pizsiben ebred kellemetlenul erinti.
2015. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd le a pelenkát éjjelre, ha már reggelente száraz pelenkával ébred. Az éjszakai szobatisztaság egészen máshogy működik, mint a nappali. 3 évesen még nem is elvárás, hogy éjjelre is szobatiszta legyen.
2015. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Húha, két különböző válasz...nem lettem előrébb :-( De azért köszönöm a válaszokat! Várok továbbra is tapasztalatokat!
2015. dec. 27. 20:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Türelem! még nem érett rá az idegrendszere. Add rá nyugodtan a pelenkát, akkor vedd le, ha 4-5 egymás utáni reggel száraz lesz a pelenka.

(4 fiam van, a legkisebb 4 éves volt, mire szobatiszta lett, de még 7 évesen is néha bepisilt éjjel. Ma már 15éáves gimnazista, okos, jó tanuló, kiegyensúlyozott gyerek.)

2015. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hagyd rajta éjjelre a pelust. Ekkora gyereknél még nem elvàràs az éjjeli szobatisztasàg. Este, lefekvés előtt pisiltesd meg, aztàn ha kb. egy hétig szàrzaz reggel a csomag, akkor vedd le. Legyen matracvédő (gondolom van), a többieg majd kialakul. Ne is stresszelj miatta. Nagyobb gyerekeknél hallottam màr pisicsengőről, ha nincs szervi probléma, de attól még évekre vagytok.


A bekakilàs meg megesik.

2015. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

"Dadusok azt tanácsolták hogy nyugodtan adjam rá éjszakára a pelust, majd ő érzi mikor nem lesz rá szüksége és leszokik róla. "


Tokeletesen igazuk van, ez a helyes eljaras.

2015. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A dadusoknak igaza van. Nem érett még meg az éjszakai szobatisztaságra és kész. Majd megfog, te pedig szépen várd ki. Ha erőlteted, csak rosszat teszel. Ja és ne keltegesd pisilni éjjel, ez butaság.
2015. dec. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Na latom itt csak en gondolom maskent. Akkor ugy tunik csak nalunk volt igy. Ejjel kolteni a gyereket miert ne? Ha magatol nem fog felebredni,ha pisilni kell majd gumilepedozunk tiz eves koraig? Hogy a feneben fogja megtanulni.? Majd raerez. Na ja. Szulo dolga megtanitani, nevelni. Nem pedig ugy elni ahogy kedve tartja.
2015. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Dabida, attól hogy a Te gyerekednél ez pont bejött, nem azt jelenti, hogy így kell csinálni. A nappali szobatisztaság akkor alakul ki, ha a gyerek érzi az ingert, és tudja hogy mikor fog pisilni vagy kakilni. Az éjszakai szobatisztaság pedig akkor, mikor érzi a szervezete hogy most alszik, és nem választ ki vizeletet. Tehát legtöbbször egy ágytiszta gyerek nem ébred fel éjjel pisilni, mert éjjel nem kell neki pisilni. Te ezzel az ébresztgetéssel lehet hogy éppen azt érted el, hogy a szervezete erre ne tudjon ráállni, és éjjel is rendszeresen ki kelljen mennie pisilni. Nekem két gyerekem is előbb lett éjszakára szobatiszta mint nappalra, mert bár az ingert még nem tudták beazonosítani, de alvás közben már nem pisiltek.
2015. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom! Akinek tobb gyereke van biztosan jobban ert hozza,mert minden gyerek mas. Amugy ejszaka nem ebred fel pisilni meg akkor sem, ha iszik lefekves elott. Lehet en azert jarok annyit ejszaka wc-re, mert velem egesz mashogy jartak el a szuleim. Soha nem tudom meg....
2015. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!