Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A szobatiszta sárga érés...

A szobatiszta sárga érés mennyire kapcsolódik a beszéd fejlődéshez?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Fiam nem beszél még viszont nappalra szoba tiszta lett. Voltunk kivizsgáláson és ott mondták a beszéd központja és az az ahol tudatosul az nger az azonos agyfélteke van. Akkor várható hogy a beszéde is be fog indulni lassan? Van olyan akinél a gyerek elöbb lett szobatiszta és utána magától elkezdett beszélni? Természetesen megyünk logopédushoz is csak oda késöbbre kaptunk időpontot.
2016. jún. 19. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, de ha az írás fejlődéséhez kapcsolódik, akkor te tuti nem vagy szobatiszta.
2016. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom. A fiam későn kezdett rendesen beszélni, és szobatiszta is későn lett, mindkettőt 3 évesen, a lányom viszont extra hamar beszélt, 1,5 évesen, szobatiszta viszont teljesen átlagos időben, 2,5 évesen lett.
2016. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim nagyon hamar beszéltek, és nagyon későn lettek szobatiszták. Nem hiszem, hogy ilyen összefüggés van. Azt viszont hallottam, hogy a mozgás és a beszédfejlődés összefügg, lányom járt egy időben mozgásterápiára, jártak vele együtt nem beszélő gyerekek, akiknél a torna elősegítette a beszédfejlődést.
2016. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én ellenkező oldalról közelíteném meg: a lányom 14 hónapos kora óta alany+állítmány+tárgy mondatokban beszél de a szoba tisztaságnak se híre se hamva, mondjuk még csak 2 éves, de ami azt illeti a beszédképességét tekintve és az agyi képességeit tekintve számomra nehezen hihető hogy nem érti mit szeretnék mikor arra kérem szóljon mielőtt a kádba pisilne.. :D tehát szerintem nincs összefüggés. vica versa sincs
2016. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!