Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha bölcsődés lesz a fiam 1,5...

Ha bölcsődés lesz a fiam 1,5 évesen, hogyan fogom szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

(Kicsit előre ugrottam az időben :))

Most 15 hónapos, ismerkedik a bilivel, de ez tényleg csak ismerkedés még.

Szóval a bölcsiben pelenkázzák őket, ugye?

Az oviban meg elvárás a szobatisztaság. De ha bent van nyáron is a bölcsiben, mikor fogom megtanítani a szobatisztaságra?

Nyáron pár hét alatt, meg hétvégente? Olyan sokat olvasok itt, hogy nehezen megy a wc-re/bilire szoktatás. A bölcsiben segítőkészek ez ügyben?


2016. aug. 8. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A bölcsődében is szoktatják őket, ha már érettnek látják. Nem kizárólag rajtad múlik.

Ha jól számolom, májusi, tehát 2018 szeptemberében megy óvodába. Addig bőven szobatiszta lesz. Bölcsődében is szoktatják őket, elég, ha este/hétvégén te is betartod a bölcsődés szoktatási módszert.

2016. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerdán voltam szülőin a bölcsiben.Azt mondta a gondozónő,hogy nem baj ha pelusos,majd szobatiszta lesz.Én ebből arra következtetek,hogy elkezdik ott vele a szobatisztaságot.
2016. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Fiam áprilisban volt 2 éves, szeptemberben kezdte a bölcsit, és következő februárban lett teljesen szobatiszta nappalra.

Szóval 3. szülinapja előtt nem sokkal.

Oviban sem kötelező a szobatisztaság, nem tagadhatják meg emiatt a fogadását, ha már felvették.

A bölcsiben meg talán könnyebben megtanulja, mert van előtte példa (mindig van egy nagyobb, aki már szobatiszta - szerintem).

2016. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a gyors válaszokat. :)
2016. aug. 8. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsibe általában nem szobatisztán kerülnek.


Bölcsisnánikéánt tapasztaltam, hogy anyuka / apuka egy szép nap azt mondja, szerinte lehetne már biliztetni /wc-re szoktatni a gyermeket, erre partnerként próbálkozunk, otthon meg a szülők. Ha egyik vagy másik helyen nem partnerek, akkor a gyerek csak össze fog zavarodni, úgyhogy a lényeg, hogy a bölcsi és a szülő ugyanazt akarja lehetőleg.


DE! Ha a gyermek nem biliérett, akkor hiába a nagy próbálkozás, csak kárt okozunk vele! Érdemes megkérdezni a kicsit időnként: szeretnéd-e kipróbálni, milyen bilibe / wc-be (szűkítővel, természetese) pisilni / kakilni?

2016. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pelenkázzák őket. Kell vinni pelust,popsitörlőt,popsikrémet és kérhetnek textil pelust is de ez bölcsifüggő. Persze,hogy segítőkészek. Gyorsan le fog szokni hidd el. Ott úgy is látja,hogy a többi is bilizik/wc-zik és tetszeni fog neki és ki akarja majd próbálni.Onnantól kezdve meg nem kell majd pelus neki meglátod.
2016. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd lesz akkor úgy ahogy én.Pénteken bepróbálkoztam,és egész hétvégén pelus nélkül ügyesen pisilt,persze alváshoz még kapott pelust.Hétfőn bugyiban vittem be,mondtam,hogy bugyiba van,csak alváshoz kapjon pelust,de vigyék ki sűrűbben a wc-re (ő még akkor nem jelezte,hogy szükség van,de szépen csak akkor ment ha kivittük) egyszer-egyszer volt baleset,de semmi gond,átöltöztették.

Ha a gondozó partner a dologban akkor nem lesz gond,akkor sem ha kicsit nehezebben megy a dolog.Van persze olyan aki csak azért is rá adja a pelust,mert neki így kényelmes a balesetek miatt,de ezt nem szabad engedni.

2016. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1,5 éves és most lett szobatiszta. (Kb. 3 hete) Már éjszakára sem kell neki. Augusztusban kezdte a bölcsit, de amióta jó az idő (=rövid nadrág), azóta próbálkoztunk. Ez a nyár előnye. Erre hihetetlenül jó alkalom. Azért nyáron nincs akkora baj, ha baleset történik. Én örültem, hogy a bölcsibe így ment (1 hete jár), de sok gyerek pelenkásan kezdi.
2016. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó ír, nagyon ritka. A gyerekek többsége 2-3 éves kor között érik meg a szobatisztaságra.

15 hónapos kora óta bölcsődés a lányom, 2 évesen kérdeztem, hogy ne próbálkozzunk-e. Mondták, hogy nem, mert nem érett még rá. Nem jelzi előre, hogy inger van, sőt, közben sem.


A WC/bili nagyon érdekli, de sokszor ruhában ül rá vagy a plüsseit ülteti oda. Tudja, hogy mire van, de mégsem tudja rendeltetésszerűen használni (májusi születésű).

Az udvaron egy délután rápróbáltunk, hogy bugyiban van. Nemes egyszerűséggel végigpisilte a lábát, majd megörült a tócsának és ugrált benne. Tehát nem kötötte össze azzal, hogy vizelési ingere van. Sőt, az se zavarta, hogy a lábán folyik.


Én is 3 éves korom körül lettem szobatiszta, jó eséllyel nála is kb addig kell várnunk.

2016. aug. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!