Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást? Tapasztalt anyukák írnátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom ,hogyan kell, hogyan álljunk neki? Wc-re tehető ülőkét vettünk.. Ha mondom ,hogy nem kell kakilni? Akkor megy és hozza nekem az ülőkéjét és viszi vissza velem együtt a mosdóba.. Ha leveszem a pelust és ráültetem kapaszkodik, fél, nagyon, sírni kezd..

Akkor ugye leveszem, pelus stb.. Aztán mondjuk délután megint... Nem kell pisilni? Menjünk pisilni és megint el játszuk ezt.... Tehát tudja mit akarok, meg is próbáljuk, de mindig erős kapaszkodás és sírás a vége.. Én meg le is kapom a wc-ről nehogy megijedjen vagy elmenjen a kedve az egésztől..

A bili hasznosabb volna?


Igazából azt sem tudom, hogy egyáltalán így kell csinálni? Lehet tök borzalmas amit eddig csináltam?



2016. máj. 5. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mennyi idos a gyermeked?
2016. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Másfél éves lesz
2016. máj. 5. 22:28
 3/14 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék! Én nem erőltetem csak gondoltam hátha...Pláne, hogy jön a nyár és úgy értesültem, hogy ilyenkor könnyebb..
2016. máj. 5. 22:29
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Úristen még másfél éves sincs... Persze hogy fél a wcn. Vegyél egy bilit először is, bakker
2016. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Azonnal hagyd abba, még mielőtt valami WC komplexusa lesz és kórházba kerül. Hagyd békén. Még nincs is nyár! De egy év múlva is ráér.
2016. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ha fél a wc-n akkor miért ülteted fel?

egyébként nem ott kezdődik a szobatisztaság, hogy tudja, anya hova szeretné, hogy kakáljon.

a szobatisztaság az, amikor ő ismeri fel az ingert, vissza tudja tartani, el tud menni oda ahol elintézi, levetkőzik, elintézi, felöltözik, kezet mos!


1,5 éves nem igen ismeri fel az ingert, az a baj :(

szóval ne rémiszgesd a wc-vel, vegyél egy bilit és este mikor kiengedted a vizet a fürdéshez, kérd meg, hogy üljön rá és próbáljon meg pisilni bele. ha ráül, az jó. ha bele is pisil, az egyenesen szuper! általában fürdés előtt, hallva a víz csobogását ez megy is, ezzel begyakorolja, hogy majd mit kell tennie ha érzi. és akkor majd ő fog szólni :)

2016. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Először bilibe kéne kezdeni.Csak símán betenni neki a szobába Ha felkelti az érdeklődését akkor elmagyarázni neki,hogy mire való.Aztán ha kipróbálja és sikerül neki akkor persze hatalmas újjongás tapsolás..Aztán ha együtt öntitek ki és segíthet lehúzni az még inkább motiválja.Nem kell félni tőle,

nagyon hamar meg tudják tanulni.

2016. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ahh tudtam, h a bili jobb ötlet lenne. Nem hiszem , h wc komplexusa lesz, talán még a kórházat is megusszuk! Remélem ;)

De... Ismertetni azért gondolom lehet..

Ha persze áldásodat adod rá kedves nemtom hányas válaszolóm. ;))


A többi kedves anyukának nagyon köszönöm a tanácsokat. Tudom, h ráér a kicsi. De mint írtam miért is ne kezdhetném megismertetni vele? A pelust ugyis utálja, állandóan tépné le, és persze én sem szeretem :)

Végül is még az is lehet, h baromira megtetszik neki a dolog :)

De igen akkor váltanunk kell a bilire.. Anyós ötlete volt ez az ülőke mert hát ő sosem vett bilit... :) ez a jó.

2016. máj. 5. 22:59
 9/14 anonim ***** válasza:

6os vagyok! enyém se használta a bilit, van olyan gyerek akit a wc vonz :D

gondozónő vagyok, jó pár gyereket láttam már szobatisztává válni és igen, sok gyerek a bilit preferálja, sokan 3 évesen is idegenkednek a wc-től. nagy, eltűnik benne a cucc, magas, ki tudja mi van alatta ;)

érthető ha fél tőle, ezért írtam, hogy ne ültesd rá!

azért a kórház tényleg túlzás volt az egyik válaszolótól, de tényleg olyan rettegés is kialakulhat ha emiatt ami hosszútávú gond lehet.


én tényleg a fürdés előtti fürdőben bilizést ajánlom. aztán majd ha nagyon élvezi lehet azzal próbálkozni, hogy leveszed a pelust. igen, be fog pisilni, de ezzel segíted, hogy felismerje az ingert. az, hogy pisis a naci és nyirkos és kellemetlen, az kézzelfogható, így össze tudja kötni az ingert a pisiléssel. de ez majd úgy fél év múlva szerintem

2016. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen feleslegesen próbálkozol a szobatisztasággal ebben a korban. Láthatóan nem érett még rá a gyereked és ezzel az erőszakoskodással csak kárt okozol. Bőven ráérsz 2-3 éves kora között elkezdeni, amikor már ő is igényli. Várd meg, amíg a pisilés és kakilás tudatos lesz nála és tisztában lesz vele, hogy épp mit csinál. Csak ez után fogja tudni előre jelezni az ingert. Az enyém két éves és most kezd tudatosulni benne. Örülünk, hogy már szól ha pisil vagy éppen kakil, de nem rohanunk vele a wc-re. Úgyis jön a nyár, akkor egész nap meztelenül lehet az udvaron és az sokat segytít a szobatisztaságban is.
2016. máj. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!