Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kezdjek neki a szobatiszt...

Picsusz kérdése:

Hogy kezdjek neki a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kislányom 13 hós.Igaz még picike,de nyáron már jó lenne valahogy elkezdeni.De félek ettől,hogy mit hogyan kezdjek hozzá,hogy jól is csináljam?Van bilije,de eddig még csak ruhástól csücsül rá.Segítenétek,hogy hogy kezdjem el a szobatisztaság nevelésére?Köszönöm
2017. jan. 25. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
még a nyár is messze van,és még akkor sem lesz két éves sem..
2017. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most még sehogy.

Szerintem nyáron is korai lesz.

2017. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen várj nyárig. Aztán beszélj sokat arról hogy mit kénea bilibe csinálni es vedd le a pelust szaladgaljon egyszál bugyiba vagy abba sem. Ráérsz.
2017. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

majd nyár végén tedd fel újra a kérdést,mert akkor már látni fogod hogy vannak e jelei a szobatisztaságnak.

de nincs semmi gond ha még semmit sem tapasztalsz akkor sem..

2017. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Félreértettetek.Nem azt írtam,hogy nyárra már nekem bilibe pisiljen,hanem hogy MAJD hogyan kezdjem el?Tudom,hogy kicsi még,és ráér,de nem ez volt a kérdés.
2017. jan. 25. 14:47
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem a válaszunk ugyanaz lesz.. nyáron sem kell még elkezdened..
2017. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de amúgy röviden annyi hogy amikor látod hogy pisilnia kell akkor ráülteted és ennyi.ha sikerült akkor nagyon megdícséred.nem adsz rá pelust csak bugyit.
2017. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért írják sokan a nyárra,hogy az is korai, mert a szobatisztaságnál érdemesebb megvárni,hogy megérjen rá a gyermek, nem pedig a saját elhatározásodból nekikezdeni és ráerőltetni a gyerekre. Ha nyáron sem lesz még belőle semmi,az sem gond egyáltalán,nem lenne lemaradva vele. Általában egyébként 2,5- 3 éves koruk környékén érnek meg rá,persze mindig vannak csodabogarak, de ott legtöbbször a szülő akaratának érvényesítése van a háttérben. Az érettség jelei, hogy szól, ha pisilt vagy kakilt a pelusba,hogy sokáig száraz a pelenka,mert visszatartja,stb. Persze nem árt,ha beszéltek,olvastok róla,de ne legyen merev az elhatározásod!
2017. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt.Egyàltalàn nem akarom eröltetni,szò sincs ròla.Azèrt irtam a nyarat,hogy akkor màr lehet csak bugyiban,ès az az első lèpès.Dehàt majd akkor kitalàlom,hogy lesz,mert nem igazàn tudtam meg itt sokmindent.Kedves utolsó,neked köszi.
2017. jan. 25. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök hülyeség, hogy a nyár meg bugyi majd szobatisztává tesz egy gyereket.

Ha még agyilag nem érett, akkor hiába veszed le a pelenkát a melegben. Annyi, hogy nem fázik meg, ha bepisil (és úgy marad).

Attól még nem fogja visszatartani!

Csak ha agyilag érett.


Én anno levettem a pelust a fiamról, ha napi 2 öltözés volt, akkor visszakapta. Bölcsibe akkor hagyták el, amikor 1 hétig tiszta maradt a bugyilelus. Nem is volt bepisilés utána.

Itthon nem volt bili, csak lépcsős vécészűkítő. Látta, hogy mi is a vécét használjuk, és elkezdte ő is használni.


Eleinte kérdezgesd, hogy kell-e pisilnie. Ha kell, vidd, ha nem nem. Ez az első lépés, hogy az ingert felismerje egyáltalán. Nem kell elhagyni a pelust, bugyipelust kell használni. Ha baleet van, nem lesz pisis a ruha. Ha meg vécére mentek, könnyű le-fel venni.

2017. jan. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!