Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság

A kérdés
Picsusz nevű felhasználó kérdése:

Hogy kezdjek neki a szobatisztaságra?

Sziasztok.Kislányom 13 hós.Igaz még picike,de nyáron már jó lenne valahogy elkezdeni.De félek ettől,hogy mit hogyan kezdjek hozzá,hogy jól is csináljam?Van bilije,de eddig még csak ruhástól csücsül rá.Segítenétek,hogy hogy kezdjem el a szobatisztaság nevelésére?Köszönöm

2017. jan. 25. 10:52  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
még a nyár is messze van,és még akkor sem lesz két éves sem..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2017. jan. 25. 11:00 Privát üzenet

Most még sehogy.

Szerintem nyáron is korai lesz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2017. jan. 25. 11:02 Privát üzenet
Mindenképpen várj nyárig. Aztán beszélj sokat arról hogy mit kénea bilibe csinálni es vedd le a pelust szaladgaljon egyszál bugyiba vagy abba sem. Ráérsz.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont 2017. jan. 25. 11:06 Privát üzenet

majd nyár végén tedd fel újra a kérdést,mert akkor már látni fogod hogy vannak e jelei a szobatisztaságnak.

de nincs semmi gond ha még semmit sem tapasztalsz akkor sem..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont 2017. jan. 25. 11:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Félreértettetek.Nem azt írtam,hogy nyárra már nekem bilibe pisiljen,hanem hogy MAJD hogyan kezdjem el?Tudom,hogy kicsi még,és ráér,de nem ez volt a kérdés.

# 5/13Időpont 2017. jan. 25. 14:47 Privát üzenet
szerintem a válaszunk ugyanaz lesz.. nyáron sem kell még elkezdened..

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont 2017. jan. 25. 14:50 Privát üzenet
de amúgy röviden annyi hogy amikor látod hogy pisilnia kell akkor ráülteted és ennyi.ha sikerült akkor nagyon megdícséred.nem adsz rá pelust csak bugyit.

# 7/13Időpont 2017. jan. 25. 14:53 Privát üzenet
Azért írják sokan a nyárra,hogy az is korai, mert a szobatisztaságnál érdemesebb megvárni,hogy megérjen rá a gyermek, nem pedig a saját elhatározásodból nekikezdeni és ráerőltetni a gyerekre. Ha nyáron sem lesz még belőle semmi,az sem gond egyáltalán,nem lenne lemaradva vele. Általában egyébként 2,5- 3 éves koruk környékén érnek meg rá,persze mindig vannak csodabogarak, de ott legtöbbször a szülő akaratának érvényesítése van a háttérben. Az érettség jelei, hogy szól, ha pisilt vagy kakilt a pelusba,hogy sokáig száraz a pelenka,mert visszatartja,stb. Persze nem árt,ha beszéltek,olvastok róla,de ne legyen merev az elhatározásod!

# 8/13Időpont 2017. jan. 25. 18:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt.Egyàltalàn nem akarom eröltetni,szò sincs ròla.Azèrt irtam a nyarat,hogy akkor màr lehet csak bugyiban,ès az az első lèpès.Dehàt majd akkor kitalàlom,hogy lesz,mert nem igazàn tudtam meg itt sokmindent.Kedves utolsó,neked köszi.

# 9/13Időpont 2017. jan. 25. 22:08 Privát üzenet

Szerintem ez tök hülyeség, hogy a nyár meg bugyi majd szobatisztává tesz egy gyereket.

Ha még agyilag nem érett, akkor hiába veszed le a pelenkát a melegben. Annyi, hogy nem fázik meg, ha bepisil (és úgy marad).

Attól még nem fogja visszatartani!

Csak ha agyilag érett.

Én anno levettem a pelust a fiamról, ha napi 2 öltözés volt, akkor visszakapta. Bölcsibe akkor hagyták el, amikor 1 hétig tiszta maradt a bugyilelus. Nem is volt bepisilés utána.

Itthon nem volt bili, csak lépcsős vécészűkítő. Látta, hogy mi is a vécét használjuk, és elkezdte ő is használni.

Eleinte kérdezgesd, hogy kell-e pisilnie. Ha kell, vidd, ha nem nem. Ez az első lépés, hogy az ingert felismerje egyáltalán. Nem kell elhagyni a pelust, bugyipelust kell használni. Ha baleet van, nem lesz pisis a ruha. Ha meg vécére mentek, könnyű le-fel venni.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 2017. jan. 25. 22:44 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kezdjek neki a szobatisztaságra "nevelésnek"?
2és fél hónapos cicát szeretnék szobatisztaságra nevelni. Hogyan kezdjek hozzá? Tanácsokat várok.
Szobatisztaságra szoktatáshoz hogyan kezdjek hozzá?
Mikor kell vagy lehet elkezdeni a szobatisztaságra nevelést? Honnan tudom hogy hajlandóságot, kedvet érez rá a babám? Milyen jelzései vannak ennek? Hogyan kezdjek hozzá?
Szeretném szobatisztaságra nevelni,2 év 2 hónapos kislányomat. Hogyan kezdjek hozzá?
Ha jön a jó idő, hogyan kezdjek a szobatisztaságra szoktatáshoz?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szobatisztaság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!