Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktattátok bilire a...

Hogyan szoktattátok bilire a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtétek?Milyen módszerrel?Mennyi ideig tartott?Mindenre kiváncsi vagyok!Az én kisfiam 15 hónapos lesz és nem tudom mikor lenne érdemes nekikezdeni!

2017. márc. 9. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én kb ilyen korban először csak betettem a szobába.Ha oda ment érdeklődött,megmutattam neki és elmondtam, hogy mire való.Szép fokozatosan ahogy érdeklődött ràvezettem, hogy milyen jó móka lenne belepisilni.Amikor elsőre sikerült megtapsoltuk, együtt kivittük a Wc-be kiönteni.Elköszöntünk tőle és közösen lehúztuk.

A lényeg, hogy ne erőltesd.Ha fél tőle tedd el néhány napra majd vedd elő újra.

2017. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Két éves kora előtt nem érdemes kísérletezni vele.
2017. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz nemsokára a lányom. Hónapok óta szólt, ha pisilt/kakilt a pelusba.

A bili kb. 1 éve a szeme előtt van, időnként használta is, de volt, hogy hetekig nem érdekelte.


3 hete azzal kezdtünk, hogy felkelés után és lefekvés előtt irány wc. 1 hét után délelőtt maradhatott pelus nélkül, délután nem volt kedve figyelni, akkor maradt a pelenka.

2 hét után itthon nincs rajta pelus csak alváshoz, de minden ébredéskor szárazon veszem ki alóla. Napközben többször figyelmeztetem, de egyre többször szépen elcsípi a dolgokat.


Szerintem adj még egy kis időt a fiadnak, kicsi még. Mutogasd neki a dolgokat, de csodát ne várj!

2017. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nagyon megoszlóak a vélemények!:)

A bili nálunk is a szeme előtt van már.Vizsgálgatja!Volt hogy ráültettem de gyorsan felis kérte magát!Így aztán nem erőltetem!

2017. márc. 9. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Azt érdemes megvárni, hogy észrevegye hogy történik valami a pelusba. Ha már bújkál kakiláshoz, ha megáll pisilés közben, akkor alakul a dolog.

A korát nézve a következő tavasz-nyár lesz ideális a kisfiadnak.

2017. márc. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bőven ráérsz még vele.

Figyeld, hogy mikor kezd el szólni, ha kaki van (akár utólag is), mikor bújik el - tehát érzi-e és képes-e kommunikálni az ingert.

Ha igen, akkor lehetőleg meleg évszakban vegyétek le a pelenkát, nadrágot, tekerjétek fel a szőnyeget. Lesznek balesetek, de idővel menni fog.

Szerintem akár 2 éves koráig is várhattok, most még nagyon fiatalnak tűnik hozzá. Persze gyereke válogatja.


A lányom lassan 3 éves lesz, még pelenkás. Mostanában kezdi jelezni, hogy jön valami. Bölcsődében néha sikerül a WC-be is. Még 1-2 hónapot várunk, hogy meleg legyen, aztán meztelen sejhajra váltunk.


Szintén érdemes néha beengedni a mosdóba, ha kis agy nagydolgot végzel és elmagyarázni, hogy a felnőttek így csinálják.

2017. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bilire egyébként ne őt ültesd elsőként, hanem plüssöket. Játszd el, hogy most pisiltek, kakiltak. Hagyd, hogy megtörölje őket utána.

De ettől függetlenül, még akár egy évig is ráértek a szobatisztasággal, sőt.

2017. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én elovettem 15 hos korabab, akkoriban ra is ultetgettem ha kedve volt, vagy szolt (eleg hamar beszelt) es akkor rault es bele is ment neki a dolog. de mivel tartani nem tudják még ennyi idosen, igy ez az idoszak csak max ismerkedes a bilivel.. pelenkat levenni en se ajanlom 2 eves kor alatt (kiveve persze ha ő keri). 2 evesen levettem a lanyomrol de pisilt ossze vissza, egy het utan visszaadtam ra...most 2.5 eves seta vegen szol hogy pisiljunk, olyankor megkerem hogy tartsa mig levetkozunk es ez sikerul is, tehat mostanra erett meg szerintem a dologra, hamarosan le is veszem rola.

annak hogy 15 gonaposan reggel este raulteted szerintem nem sok ertelme, lehet hogy veletlenul beletalal de az akkor se szobatisztasag.

2017. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem. ugyanis azt nem lehet tudni egy gyereknél sem, hogy mikor érik meg arra, hogy szabályozni tudj a a záróizmát.


Azt tudta, hogy létezik a bili és mire való, annyi elég. Ne erőltesd! Még ha egy év múlva sem szobatiszta, akkor sincs semmi gond.


Semmit nem jelent, csak annyit, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik.

2017. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
49%
A torkánál fogva lógattam oda.
2017. márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!