Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság-kérdés! Hol...

Szobatisztaság-kérdés! Hol rontottuk el?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom, 4 napja szóltak a bölcsiben, hogy bent szól, ha pisilni/kakilnia kell, így már ne adjunk rá pelenkát. Itt jön a DE! Próbálkoztunk már korábban is, de az inger után nem szólt, csak közvetlenül a pisilés előtti pár másodpercben, hogy kér másik bugyit, mert bepisilt, aztán bekakilt. Nem szidtuk le, bíztattuk. Azonban tegnap óta nem szól, ha ráültetem a wc-re vagy a bilire, akkor pisil, egyébként nem. Tegnap kimaradt egy kaki, pedig sokat eszik relatíve, fájlalja a pocakját, és attól tartok, hogy nem mer kakilni. Hol rontottuk el? Tényleg nem szidtuk le, ma beszéltem a gyerekorvosunkkal, aki szerint szervi oka nincs, tehát csak történt valami. Ma itthon van velem, mert szabadnapos vagyok, és továbbra sem szól, nem tudom, mit tegyek, nagyon el vagyok keseredve. Azt tudom, hogy ne adjak rá vissza pelust, de így hogy lesz szobatiszta? Félek elindulni vele játszótérre, boltba, mert így bármikor összepisilheti magát :(

2014. jún. 6. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ez kialakul majd. Lehet még korai volt levenni róla.

Készülj fel, nyár van, meleg van, vegyél összecsukható eldobható bilit, vész esetére.

Vigyél magaddal törölközőt, nedves törlőt, 1-2 váltás ruhát.

2014. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem túl korán lett levéve a pelenka.

Ugyanis akkor válik teljesen szobatisztává egy gyerek, ha az ingert időben tudja jelezni, illetve ha szükséges, akkor egy ideig vissza tudja tartani a gyerek a dolgot, míg elér a bilihez, wc-hez.

Na már most itt a te lányod még nem tart. Vagyis oké, hogy felismerte az ingert és szólt is, nagyon ügyes, csak hogy itt még nem kellett volna teljesen elvenni a pelenkát, ugyanis az ingert viszont időben nem tudja még jelezni. Erre is utal az, hogy a pisilés előtti pár másodpercben szólt csak. Ha igazán és teljesen érett lenne a szobatisztaságra, akkor percekkel is előtte érezné, de legalább is annyival korábban jelezné, hogy baleset nélkül eljusson a bilihez, wc-hez.

szerintem ez az egész kicsit korai volt és túl gyors neki.

Én még biztos, hogy vártam volna pár napot, akár hetet, hogy teljesen megérjen rá.

Gondolom a gondozók a bölcsiben azért sürgették ennyire, hogy ne kelljen pelenkázni, csakhogy ez nem így működik.

És sajnos, ha egy gyereknél túl korán állnak neki a szobatisztaságnak, túl hirtelen történik, amire ő még nincs felkészülve, akkor könnyen visszaesés következhet be. Én most biztos hanyagolnám egy kicsit a témát, aztán visszatérnék rá, itt a nyár, fog ez menni, de most ez még szerintem túl korai és hirtelen volt.

2014. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó, hát semmit sem rontottatok el... Még csak 2,5 éves, bőven ráér szobatisztának lenni. Ez akár hosszú folyamat is lehet. Kérdezd meg tőle, hogy adjál-e rá pelust, ha nem akar, akkor meg mielőtt indultok, pisiltesd meg, vigyél váltóruhát, most szerencsére kevés kell, mert jó idő van.

Egyébkén akkor mi van, ha összepisili magát??? Semmi. Átöltözteted. Legyen nálad zacskó, amibe berakod a szennyest.

Nem a te gyereked lenne az első, aki pl. a játszón bepisil.

Ne aggódj! :)

2014. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam sokkal előbb lett pisire szobatiszta, mint kakira. Teljesen külön tudta választani, de kifejezetten kérte a pelust kakiláshoz.

Szóval én nem értek egyet azzal, hogy ha egyszer levetted a pelust, akkor nem szabad újra adni rá. Érdemes kipróbálni. Ha nem megy, hagyj még neki egy kis időt.

2014. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Azt azonban kihagytam a történetből, hogy 3 hónapja már volt átmenetileg szobatiszta, csak betegség miatt visszaesett. Aztán visszaadtuk a pelust és most megint le, vissza már nem akarom. :(
2014. jún. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!