Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 31 hónapos kislány max 3 szót...

31 hónapos kislány max 3 szót mondd és még mindig pelusos! Orvosnak nem kellene megmutatni?

Figyelt kérdés
Most kellene szeptemberbe ovit kezdeni de sztem így nem veszik fel! Ki mit tenne?
2017. máj. 9. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szóval 2,5 éves?


Nem, nem kellene orvoshoz vinned, teljesen normális.


Fiam 3 hónappal a 3. szülinapja előtt kezdett jobban beszélni (de szerintem csak a bölcsi miatt), és 3 éves korára hagyta el a pelust nappalra.

2017. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Gyermekorvos, védőnő mit mondott?


A pelus szerintem egyáltalán nem gond, bár sokan vannak, akik ennél hamarabb szobatiszták, de teljesen átlagos és normális az is, hogy még pelust hord.


A beszéd sem egyértelmű: mi az, hogy "max 3 szót mond"?

Igyekszik megértetni magát, de 3 érthető szava van csak, vagy ennél több "babaszava" is van? (pl. szavak első szótagja, saját maga által alkotott szavak)?


Milyen szavakat mond? Megérteti magát máshogy? Egyéb területeken hogyan teljesít? Utasítást végrehajt?

2017. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

A fiam 3 éves és 3 hónapos korában ment oviba. Ippeghogy sikerült leszokni a pelusról addigra... Azt meg, hogy mit mond, élő ember nem értette. Azóta ugye eltelt 8 hónap, és gyönyörűen beszél. :)

Felvenni felveszik így is, múlt héten volt a beiratkozás. Elkezdeni nem kezdheti, de szeptember messze van még. Az, hogy nem beszél az sem zavarja az óvónéniket.

2017. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nincs vele gond - bár nekem fiaim vannak, de szobatiszták csak a 36. hónapban lettek (egyik napról a másikra), beszélni kb 2,5 évesen szavakat. 3 évesen be se állt a szájuk. ez alapján ennyiből sztem tök normális, amit írsz.
2017. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Foglalkoznék vele sokat!

Rengeteg mozgásos játék,kúszás, mászás,ugrálás, hinta, mondóka, tapsolós mondóka, gyurmázás, ezek mind fejlesztik a nagy és kismozgásokat és ettől indul be a beszéd.

A szobatisztaságra is majd megérik. Erőltetni nem szabad, de néha beszéljetek róla, legyen szem előtt a bili.

Egyébként a beszédértése rendben van? Mozgása rendben fejlődik?

És nyugi az oviba így is felveszik.

2017. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!