Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idő míg ágytiszta lesz...

Mennyi idő míg ágytiszta lesz onnantól, hogy lekerült a pelus?

Figyelt kérdés
3. hete, hogy nem pelusozom a lányom, csak alváshoz, meg hosszabb sétákhoz, autózáshoz. Kint a kertben és a házban már pelenka nélkül van, baleset 2 hete nem történt. De reggelre még pisis a pelusa. Tehetek valamit az ágytisztaságért? Vagy ez egy hosszabb folyamat? Hogyan lesz éjjelre is szobatiszta?
2017. máj. 11. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor került le, amikor már reggel is száraz volt 1-2 hete. Már nem emlékszem pontosan.
2017. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A délutáni alváshoz én egy hónap múlva vettem le róla, vagyis egy nap elfelejtettem ráadni, nem volt baleset, így megbeszéltük hogy már ügyes nagylány nem kell.

Éjszakára kb 5 hónap múlva, kb két hete már száraz volt reggel a pelus, így azt is megbeszéltük, hogy már nem kell. Tettem alá vízhatlan lepedőt, 3 éjszakai bepisilés volt az első hónapban, azóta semmi gond.

2017. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam 3 évesen lett szobatiszta. Nappali alváshoz is.

Most 4 éves. Éjjelre még most van alakulóban a szobatisztaság. Sokszor tiszta marad a pelus, de heti 1-2x még bepisil éjjel. Nappal soha.

2017. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
gondolom az első lépés hogy a délutáni alváshoz nem adnék rá? de néha még az a pelusa is pisis...akkor korai még nem? amúgy szeptemberbe megy oviba...addig el tudjuk hayni a déli alváshoz ugye?
2017. máj. 11. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még pisis a délutáni pelus, addig ne vedd le róla.

Vagy próbáljátok meg hogy alvás előtt mindenképpen pisiljen. És ha esetleg mégis bepisil, akkor nyugtasd meg hogy ez nem baj, előfordul, majd máskor szól. Szóval hogy ne élje meg negatívumként.

Nyugi, szeptemberig még sok időtök van. Most szépen elkezdte, ne sürgesd!

2017. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 hónap múlva vettem le estére is. Akkor már két hete mibden nap száraz volt az éjdzakai pelus.
2017. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem 20 hónaposan szobatiszta lett a lányom, nappalra.

2 elmúlt, amikor éjszakára is. Egyik este ő mondta, hogy nem kér pelust, pedig volt amikor pisis pelussal ébredt még, de onnan nem adtam rá. Kétszer bepisilt, de ő amúgy is mélyen alszik, azóta soha. 4 éves már.

Szerintem ha nem jelzi, hogy nem szeretne akkor vedd le, ha már száraz. Vagy figyeld meg, hogy éjjel pisil, vagy reggel.. ébredés után.

2017. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pont a délutáni alvás volt az első biztosan száraz időszak. tehát pl ebéd után már nem kapta vissza a pelust, csak ha felébredt. aztán 1-2 héten belül teljesen elhagytuk napközben és 3 hónappal később éjszaka is. igaz, kb 1 hónap után már száraz pelussal ébredt, de sokáig ébredés után még azonnal pisilt, és félkómásan nem mindig sikerült a biliig eljutni. kb 2-3 hete volt teljesen szárazon lekerülő pelusa, amikor végre sikerült kikönyörögnöm, hogy ne kérje éjszakára.
2017. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez tök egyéni. az én fiam nappalra szobatiszta két éves kora előtt lett pár hónappal, míg éjszakára is "ágytiszta" csak kb. 3 és fél évesen. Ez azért elég hosszú idő, van akinek meg csak 1-2 hét az átmenet.
2017. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!