Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miután gyermeketek éjszakára...

Miután gyermeketek éjszakára is ágytiszta lett, milyen gyakori volt a "baleset"?

Figyelt kérdés
Kislányom még nincs egészen 4 éves, e hónap elején lett ágytiszta. Azóta kb. hetente 1-2-3 alkalommal előfordul, hogy mégis bepisil és ilyenkor sajnos mindent ki kell mosni. Ez még normálisnak számít? Ma reggel ráadásul nem is szólt, hogy bepisilt hanem a párom vette észre amikor bement hozzá a szobába. Már ébren volt és magában beszélgetett. Nem értem, miért nem jelezte...
2015. márc. 27. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet,hogy szégyellte vagy zavarban volt. szerintem normális még 5 évesnél is néha néha :-)
2015. márc. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne agudj, de én inkább megfordítanám a dolgot.

Amennyiben hetente még többször bepisil, akkor egyáltalán nem beszélhetünk ágytisztaságtól.

Tényleg nem. Ha már lenne 1-2 hónap stabil pisimentes időszak, akkor már valószínűleg biztosan ki lehetne jelenteni, hogy OK.

Nincs ezzel semmi baj, egy picit lassabban érik, de teljesen benne van a normál tartományban időben is.

Nem érdemes rágörcsölni, ellenben egy gumis aljú frottír harántlepedőt én azért betennék az ágyba, mert a napi-kétnapi pisis matracáztatást szerintem nem lehet ilyen gyakorisággal normálisan tiszítani, szellőztetni- pár hét alatt bebüdösödhet.


Ez az átmeneti időszak erről szól, sok mosás, ágyhzás, miegymás- dicsérd meg sokszor, ha nem pisil be, ha meg baleset történik, akkor nem kell agyondrámázni, lépjetek túl rajta, segíthet pl. ágyat húzni stb.

Az idő és a türelem ezt a kérdést is hamarosan megoldja.

2015. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem is szégyellte. Eddig mindig szólt, soha egy rossz szót vagy rosszalló nézést nem kapott tőlem, mindig elmondtam neki hogy nincs ezzel semmi gond, előfordul.

Van alatta természetesen gumis vízhatlan lepedő, úgyhogy amit mosni kell az a sima lepedő, az ágynemű huzat és a pizsamája. Én is volt, hogy még 6 évesen is bepisiltem éjszaka de azért nem heti, inkább csak 2-3 havi rendszerességgel.

2015. márc. 27. 09:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még tapasztalatokat :-)
2015. márc. 27. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

alap dolgok

délután még ihat kedvére de este már kevesebbet engedtem neki

lefekvés előtt kötelező pisilni menni

ha nem stabil akkor éjjel felkeltem pisilni


am meg érdekes módon egyik gyermekemnek sem volt gondja a éjjeli ágytisztaságra

az első évben egyiknek sem volt max 3-4 balesete

nem úgy mint a nappali balesetekkel :-)

2015. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra mi is figyelünk, hogy lefekvés előtt még egyszer elmenjen pisilni. Éjjel azért nem kelteném fel.
2015. márc. 27. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!