Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen módszerek váltak be a...

Milyen módszerek váltak be a pelenka elhagyására?

Figyelt kérdés
Kedves Szülők! Kezdek aggódni... két hét és három éves lesz a fiam, és bárhogy próbáljuk rábírni, bármilyen tanácsot, tippet kaptunk, nem hajlandó megválni a pelenkájától, egyértelműen elutasítja a bilit, a szűkítő használatát a wc-n, illetve általában a wc-t. Anyát szinte állandóan figyeli a wc-n, mindent megkérdez, tudja mit csinálunk, mire való, miért jó, apával szintén megy a wc-s progi, könyveink vannak, zenélős bilink, nem erőltetjük, nem frusztráljuk, de napi szinten beszélünk róla, egy tonna matricánk van már, nem érdekes, csokival csak azért sem fogom jutalmazni, ha hajlandó lenne ráülni, egyébként is tejérzékeny... :( Kezdek aggódni, mert szeptemberben ovi... miért állhat így ellen? Bölcsibe jár, annyi mindent tanult már ott, és láthatja is a többieket.. lehet arra kellene rájönni, hogy miért fél tőle?? Ha egyáltalán fél tőle, de az tény, hogy nem egyszer sír, mikor csak azt látja, hogy megfogom és leporlom a használat hiányában csak porosodó szűkítőt. Elkezdtük pelenka nélkül, kis gatyába öltöztetni.. volt hogy már az ellen is tiltakozott, legalább ez már nincs, tetszik neki, úgy tűnik. Volt, hogy egy óráig is bírta, és tisztán vettük le fürdés előtt, de legtöbbször bepisil. Legutóbb megvártam hogy szóljon már, vegye észre hogy tiszta pisis, hogy kialakuljon benne az az érzet, hogy ez így nem jó, nem kényelmes.. de végül én mondtam neki, hogy na gyerünk átöltözni, úgy tűnik ez sem zavarja.. Másban olyan érett, és önálló, szépen beszél, és logika is van sokszor a mondanivalójában. A könyvekkel az önállóságot igyekszünk bemutatni neki, hogy ebben is önálló tudna lenni, ha elfogadná hogy már nincs szüksége a pelenkára, hisz megtudja csinálni ezt is már úgy, mint a nagyok.. Kedves Szülők! Mit rontunk el? Van tuti módszer?

2017. máj. 18. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mindenben nagyon ügyes a lányom, fejlettebb a koránál, de a szobatisztaság nagyon nem ment, mindent kipróbáltunk, amit tanácsoltak. 3 évesen és 4 hónaposan volt hajlandó nappalra megválni a pelustól, addig minden próbálkozás kudarcot vallott. Nagyon türelmetlen az ember, de sajnos ezt ki kell várni.
2017. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat!
2017. máj. 19. 13:50
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, van egy ötletem.

Tudod a gyerekek, főleg a nagyon logikusak, néha kitalálnak dolgokat, és tévhit alakul ki bennük.

Mi van, ha ő azt hiszi, hogy ha szobatiszta lesz, "mehet az oviba", és onnantól kezdve ott fog ÉLNI?!

Hátha félreértette a dolgokat!

Más: Nálunk a szűkítő nem vált be mert picit csúszkált, és ez zavarta őt. Bili után a vécét használta sámlival, az neki úgy nagyobb biztonságérzetet nyújtott.

2017. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem a vécézéssel, hanem az oviba menéssel van baja?

Lehet, hogy nem akar oviba menni?

Esetleg: "Ha nem vagyok szobatiszta, nem megyek oviba, juppi.." -erről nem lehet szó?

2017. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!