Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit gondoltok arról a módszerr...

Mit gondoltok arról a módszerről, mikor egy újszülöttet vagy pár hós gyereket pelenka nélkül nevelik?

Figyelt kérdés
Vagy mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2017. máj. 24. 21:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk én elhiszem, hogy ez működhet otthon, ha egész nap a gyerek 20 cm-es körzetében tartózkodik az anyuka. De mondjuk télen egy babakocsis sétánál rohadt jó dolog lehet figyelni a gyerek jelzéseit és kicsomagolni mínusz 5 fokban és az utca közepén pisiltetni. Alvás közben se adnak rá? Én biztos nem szivatnám magam ilyen hülyeséggel. Illetve ennyire nem akarok belemászni még a saját gyerekem életébe sem, hogy egész nap azt figyelem, hogy megremeg-e a szemöldöke, mert akkor huss vetkőzés és pisilés. Szerintem nem jó összekapcsolás alakul ki a gyerekben, ha már pár hónaposan rendszeresen megszakítják bármilyen tevékenységben az ürítés miatt. Mert ugye itt arra sincs idő, hogy megvárja az ember, hogy az utolsó kockát felrakja a toronyra, vagy az utolsó falatot megegye, hanem azonnal cselekedni kell.
2017. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Sose hallottam rola, még a mosható peluson elgondolkoztam, de a mai napig nem vettem ra magamat, hogy vegyek. Bar meg benn van a baba.. Szóval bármi lehet, azt viszont nem tudom elképzelni, hogy pelenka nélkül neveljem. El fogom olvasni már csak azért is, mert nem értem mire jo ez.
2017. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én el tudom képzelni ezt egy olyan ősi kultúrában, ahol sokan, nagycsaládban élnek és az anyának az égvilágon semmi egyéb dolga nincs, mint a babával lenni. Ahol mindig valamelyik nagyi vagy a családtagok főznek és beszerzik az ételt, takarítanak a házban, stb. De a mai világ nem ilyen berendezkedésű. Legalábbis én nem tudom elképzelni, hogy ne menjek le a boltba a babával vagy ne álljak neki főzni vagy bármit csinálni. Mellesleg bele is hülyülnék egy idő után, azt hiszem.


Szép dolog tényleg, mert állítólag ennél a módszernél nagyobb kötődés alakul ki, mert nagy a hangsúly a baba és mama közti kommunikáción. De szerintem nem ezen múlik, meg nekem nem életszerű a mai világ viszonylataihoz mérve.

2017. máj. 25. 09:04
 14/19 A kérdező kommentje:
11, amúgy szerintem aki elkötelezi magát eme módszer mellett, az már tuti, hogy babakocsi nélkül nyomja :) De a hordozókendőből sem olyan egyszerű előkapni, az tény.
2017. máj. 25. 09:06
 15/19 A kérdező kommentje:

Meg ugye ez, hogy a fél éves baba jelez, hát nekem nehezen elképzelhető. Azt elhiszem, hogy pisilés közben másmilyen pofát vág, vagy másmilyen tartást vesz fel, de hogy előre jelezne valamilyen módon, hogy anya, most kezdj el vetkőztetni, mert fél perc múlva jön...


De ha meg úgy nézem, hogy megfigyelik, hogy pl. minden kajálás után pisil, tegyük fel. Akkor még simán lehet olyan, hogy valamikor mégsem pont akkor pisil, mert mondjuk nagyobb a hőség vagy valami, bármi. Akkor addig tartogatják az edény fölött míg ki nem jön?


Szóval nekem szürreális :)

De ha van valakinek ilyen tapasztalata, az nyugodtan megoszthatja, biztos tudna újat mondani.

2017. máj. 25. 09:14
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Én is hallottam már róla. Hát nekem nem lett volna lelkületem állandóan a babát lesni, hogy mikor pisil. Azt el tudom képzelni, hogy segíti a szobatisztaságot, mert nem akkora változás bilire váltani, mint egy pelusos esetében. Ők nem szokják meg azt az érzést, hogy belemegy a pisi-kaki a pelusba. Én nem csinálnám, de akinek erre van ideje, energiája, hát hajrá.
2017. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
én elhiszem hogy ez működhet, mert a mai pelenkák baromi kényelmesek, a lányom 3 éves lesz, most kezd szobatiszta lenni, de sokszor órákig el van a saját kakijában, annyira tartja magába a pelenka...most már szól ha kell neki kakilni pisilni, de 2,5 éves koráig egyáltalán nem zavarta a pelenka..én nem alkalmaznám a módszert, mert féltem a bútorainkat, a padlót, stb. de elhiszem hogy működhet.
2017. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallottam róla. Rödiven EC-nek hívják, az "elimination communication" kifejezésből ered. Ami annyit takar, hogy valóban, ahogy írták előbb, figyelik a szülők a "jeleket" (amik természetesen még nem tudatosak a babánál, hiszen nem szobatiszta, de attól még vannak) és viszik gyorsan a babát a bili felé. Én magam nem próbáltam. Szerintem még így is sok lehet a baleset és nem hinném, hogy ettől hamarabb szobatiszta lenne a baba. (kisfiam két éves kora előtt az lett, pedig nem EC-tünk. Inkább erre csak simán meg kell érni) Mikor először hallottam erről, akkor nagyon szkeptikus voltam, sőt kifejezett hülyeségnek tartottam. Most már nem mondom ezt, inkább csak annyit, hogy én nem vágnék bele. De el tudom képzelni, hogy bizonyos körülmények közt akár jó is lehet. (pl. egész évben meleg országokban, vagy ahol kevésbé probléma egy-egy "baleset", tehát inkább családi ház, mint nekünk a kis lakásban, vagy akár ha intézménybe jár a gyerek, akkor megint csak szinte lehetetlen kivitelezni, stb. stb... Nem zárom ki a létjogosultságát, de én szerintem nem fogok vele próbálkozni. )
2017. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nagyon kell klappolnia mindennek, hogy kivitelezni lehessen.
2017. jún. 23. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!