Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Féltékenységből bepisil?

Féltékenységből bepisil?

Figyelt kérdés
3 hete megszületett a kisfiam.van egy 2,5 éves lányom,3 hónapja szobatiszta volt (éjszaka is). Most pár napja megint bepisil. A testvérét szeretgeti,puszilgatja . biliről, wc-ről hallani se akar,de ha a pelusba pisil akkor mindjárt leveszi mert zavarja.

2017. aug. 3. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Simán. A lányom szintén 2,5 éves és tökéletesen szobatiszta volt (nem szólt, hogy pisilni kell, sokszor csak azt vettük észre, hogy húzza le a wc-t), mikor megszületett a pici. Kb. 1 hónapig tartott a visszaesés. Először rendesen bepisilt, majd a bilit kérte, majd a szűkítőt, de segítsünk, végül újra önálló lett.

Az öltözés is hasonló volt. A teljes önállóságból egy időre dedós lett. Etetni is kellett egy darabig.


A kicsi már 3 hónapos és minden visszarendeződött.


Nálatok is rend lesz újra, kitartás!:)

2017. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szomszédnőm gyerekekkel foglalkozik. Ő is mesélt már erről.

Hogy ha kistesó érkezik és a nagyobbik csak 1-2 évvel idősebb akkor nagyon gyakran ez történik.


Bepisilés, "én is kérek pelust", "én is cumiüvegből akarok inni" stb.


Látom benne a rációt.

2017. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon el vagyok keseredve, szerintetek erőltessem ujból a bilizést vagy várjam meg amig magátol kezdi el kérni a bilit? Van amikor jön és kér másik pelust mert ez már pisis (tehát zavarja),de van amikor megkérdem hogy kell e pisilni,ő rögtön rávágja hogy nem, 2perc mulva meg leveszi a pelust és odapisil a szoba közepére....😞 meg ezek a hisztirohamok....😞 igyekszek sokat vele lenni,jatszani vele...a picit csak megszoptatom es imádkozok hogy gyorsan visszaaludjon hogy addig a nagy ne csinaljon valami rosszasagot...nem jo ez így...
2017. aug. 4. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Tesótól függetlenül, ha a bilizis elején jár, egy több hónapos szobatiszta időszak után jöhetnek hullámok...
2017. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Türelem, majd elmúlik. Ne veszekedj, ne az maradjon meg benne a tesóval kapcsolatban. Kínáld a lehetőségeket, hangsúlyozd, hogy milyen okos nagylány már és újra rá fog jönni, hogy mennyivel kényelmesebb neki is, ha bilire/wc-re jár.
2017. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.igyekszek türelmes lenni,most kapott pelust,van amikor megkerdezem hogy kell e pisilni akkor mondja ha kell,de sokszor megy a pelusba is. Kakilast meg a bilibe végzi,azzal eddig nem volt baleset. Naponta tobbszor elmondom neki hogy nagyon szeretem es hogy milyen buszke vagyok ra,meg milyen nagylany mar. Amikor a picit szoptatom akkor előbújik belőle a kisördög,biztos vagyok benne hogy féltékeny szegénykém 😞 pedig annyira varta a kistesót.. Hat remenykedek higy nem tart majd sokáig,a szivem szakad meg ha arra gondolok mit érezhet😞
2017. aug. 5. 23:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz, ezen minden nagy tesó átmegy.

A lányom azt is szereti, hogy bevonom a feladatokba. Segít pelenkázáskor, ruhát választ a picinek, a pelusos dobozt csak ő töltheti meg stb.


Én is aggódtam érte, mert nagy anya matrica volt, de önállósodott hirtelen. Eddig nem aludt máshol nélkülünk, most elment egy hétre nyaralni a nagyszüleivel és max. 5 percet beszélt velem, mert annyi dolga volt

2017. aug. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De édes☺

pár napig el se mozdult mellőlem,most mar azert elmegy apaval strandolni,mamával setálni... Leginkabb ez a pelus dolog aggaszt kb meddig tartott ez?

2017. aug. 6. 14:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hónap alatt lezajlott ez a visszafejlődés, de ez is egyéni érzékenységtől függ.

Ne aggódj, nem lesz pelusos örökké😊

2017. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ennyi a korkülönbség. Alváshoz kellett pelenka éjjel, délután nem, amióta megvan a tesó, azóta kell. Lassan egy éve. Én nem erőltetem. Nálunk ha este elaludt a kicsi, utána csak vele foglalkoztam, így késői lefekvős lett, de legalább van kettesben is együtt töltött időnk, máshogy nem tudtam megoldani.
2017. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!