Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság, de hogyan?

Szobatisztaság, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom februárban múlt 3 éves. Jelenleg bölcsis, de ősztől kötelező lesz az ovi.

Kissé hadilábon állunk a szobatisztasággal. Nem buta, sőt.. túl rafinált :D


Próbálkozunk itthon is és a bölcsiben is. Csak alváshoz kap pelust. A gond ott van, hogy inkább egész délelőtt és délután is visszatartja amíg nem kap pelenkát.( amit ugye csak délben és este kap!) Ha becsurog neki, mert már nem tudja tartani akkor sem hajlandó úgymond kipisilni magát rendesen.

Tavaly nyáron is próbálkoztunk. Ugyan ez volt a helyzet. Akkor azt a tanácsot kaptuk, biztos éretlen. Na hát így 1 évvel később se változott a helyzet. Félek, hosszútávon ez nem tesz jót se a veséjének se a hólyagjának..

Egyébként a bilire szívesen ráül, csak épp semmit nem produkál bele.

Mit tehetnénk? Hogy hassunk rá? Volt valaki hasonló helyzetben? Mi vált be?



2018. ápr. 26. 08:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, arra írtam, hogy 1 éve volt korai. Meg kell várni, amíg érett lesz rá. A helyedben én biztos felkeresnék egy pszichológust, lehet, hogy már az első alkalommal tud nektek segíteni. Most már biztos, hogy érett a szobatisztaságra, különben nem tudná órákon át visszatartani. Az én gyerekem már betöltötte a 3-at, bölcsis volt és nem volt szobatiszta. Én is féltem, hogy mi lesz a szeptemberi óvodakezdésnél. Szerdai nap lett vége a bölcsinek, péntekre szobatiszta lett, úgy, hogy azóta sem történt egy baleset sem.És semmit nem csináltam vele.
2018. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert neked szerencséd volt, még nem vagy szupervumen, viszont szemét igen! Normálisnak gondolod, hogy lelki sérültnek diagnosztizálsz egy gyereket egy három mondatos leírásból? Most ettől te jobban alszol, vagy királynak érzed magad, vagy mi? A lelki probléma nálad lehet, ha más idegesítése okoz neked örömet! Fú, de mocskosul elegem van az ilyen szemetekből...
2018. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Pontosan az van, hogy nem én vagyok a "szupervumen", nem siettettem a gyerekem azért, hogy a többi anyukának villoghassak, hogy már 2 évesen szobatiszta lett. És ne szemetezzél engem, hanem gondolkodj el rajta, hogy szerinted hogy érezheti magát az a kislány, mennyire tud felszabadultan játszani,amikor majd' szétdurran a hólyagja és nem mer elmenni vécére,hanem várja a pelenkát.
2018. ápr. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs nagyobb gyerek a családban, esetleg mutasd meg neki te. Felnőttként persze ciki bilibe pisilni, de úgyse látja senki, nem? A vécébe hiába lát titeket, mivel abban eleve víz van, nem látszik, ha kerül bele még pisi is. Egy próbát megér szerintem.
2018. máj. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

13-as, egyáltalán nem garancia, hogy a kérdező gyereke (vagy akár az enyém) egyik napról a másikra szobatiszta lesz, pont ovi kezdése előtt?

Mi van, ha nem? Mondjak fel, hogy addig otthon legyek vele, amíg nem lesz szobatiszta? Mert bölcsibe nem mehet vissza, legalább is nálunk, mert költözünk, és Mendéről nem fogom Bp-re beráncigálni minden egyes nap. Pl. van ilyen is.

Egy 2,5 évesnél már azért lehet elkezdeni szoktatni.

2018. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!