Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van itt olyan szülő akinek a...

Van itt olyan szülő akinek a gyerkőce nem akar pisilni az oviban? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A gyerek nem hajlandó(nem tud?) pisilni az oviban. Mondta óvónő elviszi de semmi, nem pisil. Tartogatja 4 órát és amikor hazajövünk akkor pisil jó sokat. Megőrülök, félek tönkrecseszi ez a veséjét. Volt ilyen valakinél? Mi segített?
2018. szept. 11. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

gondolom most kezdte az ovit-a gyerekek különbözőképp reagálnak,valaki nem eszik,vagy alszik, kakil..stb.

adj időt neki,hogy megszokja a helyzetet.az óvónénik küldik többször,biztos-előbb,utóbb fog pisilni

2018. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen most kezdte és tetszik is neki :) Meséli miket játszott, már verset is megtanult pedig csak úgy mondogatják nekik, és azt mondja jó az oviban. Ez nála valami pszichés dolog hogy nem tudja elengedni magát hogy pisiljen idegen helyen. Máshol is nehezen megy neki, így meg hogy nem is vagyok ott, óvónővel nem megy. Úgy sajnálom szegényt, biztos nem lehet jó 4 órán keresztül tartogatni és inni is keveset iszik bent hogy ne kelljen pisilnie nagyon.

Kérdeztem adjam e vissza a pelust, de azt mondták ne, majd próbálkoznak vele, csak nem tudom mi lesz így. Ez valami genetika, én is nehezen, fülemet befogva és erősen koncentrálva tudtam suliban pisilni (ovira már nem emlékszem de van egy halvány emlékképem az ovis pisilésről, tehát valószínű mentem).

Még jó hogy idén csak 4 órát lesz bent, nem tudom mi lenne ha 4ig bent kellene lennie.

2018. szept. 11. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt nem megy tönkre a veséje. Én van, hogy 10+ órán át nem pisilek, és semmi bajom, pedig iszok is közben kb 1,5 litert. Ok, felnőtt vagyok, de gyerekként sem voltam nagy pisilős, emlékszem, utaztunk külföldre, anyuék 2-3 óránként megálltak pisiszünetre, én meg csak minden 3. alkalommal mentem, de akkor is csak azért, hogy nehogy a következő megállóig már ne bírjam ki. Akkor voltam 5 éves.
2018. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban volt, hogy naponta csak kétszer pisiltem: reggel és este. Szóval még akár az egész napos óvodát is bírhatja gond nélkül.
2018. szept. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Folyadékbevitel kb mennyi? Elvileg ilyen fütyülés, fújás, búgás laza ajkakkal vagy csak "pss pss" teljesen jó kis tornagyakorlat szándékosan beindítani (kicsit nehezen, de lazítóan hat a nem tudatos felső vizeletvisszatartó izomra is).
2018. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Inni sem iszik sokat, állandóan mondani kell neki hogy igyon és legalább napi 1 liter folyadék benne legyen levessel mindennel együtt. Az szuperül megy, hogy áll a wc-nél és mondjuk psss-psss csak épp pisilni nem akar. De most beteg és megfigyeltem itthon sem pisil olyan sokszor. Itthon sem akar menni 2 óra múlva mert nem kell... és ő szól mikor kell.
2018. szept. 20. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam mikor kezdte az ovit ugyanez volt.

Ő is tartogatta, és mikor már nem bírta , bepisilt.

A védőnő ajánlotta a Sedatif pc - t, de végül nem adtam neki.

Vártunk még egy kis időt, és magától megoldódott.

Ráadásul neki egy veséje van,

aggódtunk érte, de magától kellett, hogy feloldja a szorongását.

2021. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!