Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akar ennyire beleszólni...

Miért akar ennyire beleszólni a dolgaimba? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és itt Debrecenben járok egy szakközépiskolába és most érettségizek és van egy olyan lehetőségünk, hogy, aki szeretne az maradhat +1 éves még szakmai képzésen. Nekem most meg lesz a szakmai érettségim is és még nem tudom, hogy szeretnék-e maradni, de anyukám meg nagyon erősködik, hogy biztos, hogy maradni fogok és nem mondhatom azt, hogy nem. Nem akarom, hogy ez anyukám döntése legyen hisz mégis csak már itt vagyok 19 évesen és én szeretném eldönteni, hogy mit hogyan csináljak, mert megértem, hogy ő az anyám és jót akar, de ez az én életem és azt szeretném tenni, amit jónak látok. Amúgy is már 2 baráttal megbeszéltük, hogy összeköltözünk Pesten egy közös albérletbe, amíg ők egyetemre járnak én pedig dolgozom.

2015. máj. 7. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Megprobalhat beleszolni es jot akar de azt csinalsz amit akarsz.
2015. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű azért akar beleszolni anyukád a dolgaidba, mert szeret és jót akar neked.

Ha most elmesz dolgozni, elveszited a lehetoseget annak, hogy ingyen, 1 év alatt a kezedbe adjanak egy szakmát. Mond, egy sima érettségivel mit gondolsz milyen munkát kapsz? ráadásul pályakezdokent se kellesz senkinek mert se tapasztalatod, se papirod.

Nagyon meg fogod bánni, ha ezt az évet nem használod ki!

Azon kívül, hogy éretlen kamaszkent gondolkozol (most akarsz ellenállni anyádnak) más indokod nincs, hogy elkezdj dolgozni!

2015. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szakmai érettségink egy alapfokú szakmai vizsgának számít és a +1 éves az add középfokút, szóval szakmám az van. És nem lázadni akarok anyukám ellen, hanem azt akarom, hogy ez az én döntésem legyen és ne az ő akarata miatt csináljam. És még egyáltalán nem döntöttem el, hogy ÉN szeretnék-e maradni. És nagyon nem könnyíti meg a dolgomat, ha rám tukmálja és kész tények elé állít. Szerintem másnak se lenne jó, ha nem gondolhatná át rendesen a dolgot. Ami meg a munkavállalást illeti, ha +1 évvel később keresek munkát akkor ugyan úgy nulla tapasztalatom van, szóval így csak még egy 1 év munka és semmi pénz nélkül.

2015. máj. 7. 17:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem azért akarok elkezdeni dolgozni, hogy ellenálljak anyukámnak. Amúgy se valami jó a kapcsolatom vele, mert 11 éves korom óta élek vele és amúgy is mindig csak veszekszünk és nagyon szeretnék a saját lábamra állni és elkezdeni a saját életemet úgy, ahogy én szeretném.
2015. máj. 7. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kíváncsi lennék rá h mi az a szakma..

Értem h mi a bajod ezzel a szituval de gondold végig h több pénzt kereshetsz-e, vagy könnyebben találsz-e majd munkát a középfokú papírral mint az alapfokúval. Nem hiszem h nem bírsz ki otthon még egy évet, ha a jövőre nézve jobban megérné neked. Utána úgy is elköltözhetsz ha annyira ezt akarod.

2015. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!