Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Lányom január óta szobatiszta.

Februárban töltötte a 2 évet.

Őt rettentően zavarta a pelus így igazából egy percig sem kellett tanítani bilizni.

Viszont a napközbeni és az éjszakai alváshoz is pelust adok rá mert rengeteget pisil. Reggel volt, hogy átázott annyit ivott nyáron a melegben.

Napközben hiába megyünk el előtte pisilni. Bepisil, felkel rá, sír, nyűgös. Többször próbáltuk már de visszatértem a pelusra és már nem is "kinlódok" vele. Így mindenkinek kényelmesebb. 2 órát alszik.

Majd ha megérik rá, hogy igenis felkeljen, vagy visszatartja a pisit. Nekem ez a véleményem.

Jövőre megy csak oviba. Ráér még.

A férjem bezzeg minden nap nyüstöli őt is meg engem is.

Nem érti ezt igazán szerintem.

Mit gondoltok?



2018. szept. 24. 08:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Apuka miert nem annak orul, hogy nappalra szobatiszta ennyi idosen mar? Honnan vette, hogy ejjelre is annak kellene lennie, ki mondta ezt neki?
2018. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

4-es, nem vagy normális, de ezt eddig is tudtuk.


Kérdező magyarázd el a férjednek hogy az ágy tisztaság agyi fejlődési kérdés.

A fiam érdekes módon először lett ágytiszta, három éves három hónaposan, majd rá pár hónapra lett nappalra is teljesen szobatiszta, van ilyen is.

2018. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Júliusban volt 3 éves a lányom, pár héttel előtte lett szobatiszta. Nappali alváshoz innentől én nem adtam rá pelust, vittem pisilni előtte mindig. De ha ez valamiért elmaradt, pl. mert elaludt magától, vagy csak szimplán fáradt volt, és sokat aludt, bepisilt. Úgyhogy egy idő után áttértem arra, hogy ha tudtam, hogy nagyon fáradt, vagy csak úgy kidőlt pisilés nélkül, akkor kapott pelenkát. Nem zavarta össze abszolút, ez hülyeség. Éjjelre is van még neki, teljesen érti, hogy miért. Most fogjuk elhagyni, mert elkezdte magától mondogatni az esti pelenkázásnál, hogy dehát ő már bugyis, nappal pedig többször előfordult itthon is, és az oviban is, hogy felébredt délután arra, hogy pisilnie kell, így nem is pisilt be. Úgy gondolom, most érett meg arra, hogy ágytiszta is legyen. Éjjel cseszegetni az alvó gyereket szerintem nettó hülyeség, csak rögzíted benne azt a jó szokást, hogy éjjel fel kell kelni párszor, aztán meg majd az lesz gond, hogy még 4 évesen is ébred éjjel. Szomjaztatni sem szabad, csak hogy ne pisiljen, ez milyen már...? Akkor érett rá, ha felébred arra, hogy pisilni kell, előtte felesleges piszkálni.
2018. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

10. válaszoló leírta, döbbenet hogy még mindig mennyi szülőnek fogalma nincs róla hogy az ágytisztaság nem szociális hanem HORMONÁLIS kérdés.


Antidiuretikus hormon (ADH) sűríti a vizeletet, amíg ez nem termelődik addig be fog pisilni alvás közben. NEM LEHET BEFOLYÁSOLNI.

2018. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók köszönöm!

4 válaszoló!

Nem írtam egy szóval sem, hogy nem dolgozom, csak azt, hogy nem ovis.


A gyerek, ha szomjas iszik.


Ha nincs rajta pelus, (ahogy azt írtam is)

Felkel, rá mert csupa pisi minden és utálja. Ami érthető. Én sem aludnék így jól.


Amióta nappalra szobatiszta folyamatosan felajánlom neki hogy aludjunk anélkül.

Nem szeretné. Elfogadom a gyerekem akaratát.


Kényelmes és lusta is vagyok.

Főleg úgy, hogy nem ő az egyetlen gyermekem. És jókat is alszom éjszaka!

😂😂😂😂

De ugye te már csak tudod, hiszen te nem vagy szuperanyu.


És neked minden flottul ment, ahogy azt te megálmodtad. Úgy, hogy nem teljesítetted a gyermeked kérését.


Itt apával akartam megértetni, hogy ugyan mi a fenének rohanunk előre?! Ez nem verseny.

Ezért kértem megerősítést anyukáktól, hogy jól gondolom e.


Köszönöm



Én sem vagyok, nem is leszek

2018. szept. 24. 15:36
 16/19 A kérdező kommentje:
*szuperanyu
2018. szept. 24. 15:38
 17/19 anonim ***** válasza:
10%

Az éjszakai vizeletürítéshez semmi köze a hormonoknak, meg a testi fejlettségnek. Ha nappal a gyerek vissza tudja tartani a pisit. Akkor kisebb koncentrációval éjszaka is sikerül, ha a gyerek motivált a dologra.

Ha a szülő elfogadja, hogy az éjszakai pisi az ágyban történik. A gyerek sem fog törekedni arra, hogy vécére menjen.

Aki elkényezteti a gyerekét az magára vessen.

2018. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Motivált? Mélyálomban? LOL

Mutass már egy tanulmányt vagy legalább egy komolyabb cikket ami a te véleményedet támasztja alá utolsó...

2018. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17 te nagyon tudatlan vagy..

előbb utána olvasnék a dolgoknak és utána okoskodnék

2018. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!