Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bő egy éve ágytiszta közel 4...

Bő egy éve ágytiszta közel 4 éves újra bepisil, miért?

Figyelt kérdés
Az egy év alatt néha előfordultak balesetek, de december óta nem volt rá példa, most meg szűk egy hete minden éjjel bepisil, még az oviban is egyszer a délutáni alvásnál, pedig oviban soha nem pisilt be szeptember óta, egyszer sem. Ha nincs organikus oka, akkor valami nagyon rossz történt vele ezek szerint? Hangulatán, viselkedésén nem látok változást. Életünkben nem történtek fordulatok. Aggódom. Aki hasonló helyzetben volt, annak mi okozta a dolgot?
2019. ápr. 18. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha biztosan nincs felfázva, akkor az oviban van valami.
2019. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
5 éves koráig a fiamnak is sikerült bepisilni, ha nagyon mélyen aludt. Nekem akkor azt tanácsolták, hogy lefekvés előt fél-1 oraval már ne igyon sokat.
2019. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig már teljes biztonsággal ágytiszta volt, akkor valószínűleg lelki oka lehet a dolognak, érdeklődni kellene a közösségben. A gyermekkel pedig otthon bábozni, szerepjátékokat játszani, és engedni, hogy ő alakítsa a történetet. Előbb-utóbb (lehet, hogy kezdetben félénk, esetleg szégyenlős lesz, de ha megnyílik, és) valóban történt vele valami a közösségben, akkor bele fogja szőni a játékába.

Az én kisfiam 2,5 éves egyszer csak elkezdett dadogni. Akkor már elég szépen beszélt, még nem teljesen folyékonyan, de szépen mondogatta már a szavakat, amelyeket akadály nélkül ki tudott ejteni. Aztán jött a dadogás. Bíztam benne, hogy élettani, de azért otthon elkezdtem bábozni, szerepjátékozni Vele. Meglepődtem, amikor megtudtam, hogy nagyon fél az egyik nagyobb fiútól az oviban, aki már többször megütötte, és megszégyenítette egy-egy csúnya megszólítással, amit az én pici fiam a szívére vett. Azokban a hetekben próbáltam kijátszatni Belőle a frusztrációit, és lassacskán enyhült a dadogás, majd teljesen el is múlt. Nem állítom, hogy a játék hatására, de az biztos, hogy a játék segítségével megtudtam, hogy baj van a közösségben, és segítettem Neki enyhítenie a szorongását. Utána természetesen az óvónő bevonásával jobban oda tudtunk figyelni az oviban történtekre.

2019. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!