Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kell ellezdeni bilire...

Mikor kell ellezdeni bilire ültetni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel beszélgettem aki mondta hogy ő már 9 hónaposan bizony nem pelekázta mert már 6 hónaposan bilire ültette. Az én válaszom csak annyi volt hogy az én lányom még fel sem ült 6 hónaposan, hogy ültessem.

Egyik barátnőm lánya egy hónappal idősebb mint az enyém de már egy hónapja bilizteti. Lányom 9 hónapos.

Csak én gondolom úgy hogy még nagyon korai lenne?


2019. jún. 6. 14:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsanat *elkezdeni
2019. jún. 6. 14:15
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hazudós barátnőid lehetnek. 6 hónapos gyerek tuti, hogy nem bilizik, maximum az ec nevű dolgot tudom elképzelni, de olyankor az anyuka tartja a bili fölé, nem ugyanaz. Nem kezdeném 9 hónapos gyereknél, még abszolút nem érett rá agyilag, nem is érzi mikor jön neki kaki, vagy pisi.
2019. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Leghamarabb 1,5 év környékén járhat ott az idegrendszeri fejlődésben egy gyerek, hogy szobatisztává váljon (mert a szobatisztaság nem. idomítás). Az átlag pedig 3 éves kora környékén lesz az.

Lányom 3 év 8 hónaposan lett az, neki volt némi idegrendszeri éretlensége születéskori minimális oxigénhiány miatt. Ha megfeszültünk volna se lett volna hamarabb kész rá.

2019. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Istenem 🙈6hónaposan... Hát persze. Gondolom egy hónapra rá már szavalt is. Egyet értek mindenkivel aki előttem írt.
2019. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
El ne hidd...
2019. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ismerősöm gyereke áprilisban volt 2 éves. Most nyáron akarja rászoktatni a bilire. Most még pelenkás.negyedik gyereke úgyhogy profi már benne.
2019. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy 6-8 hónapos babákat biliztetnek, én is ismertem ilyen anyukát, aki ennyi idős korától már biliztette a lányát. Ettől még 2 és fél éves kora után lett a kislány szobatiszta. :)

Teljesen felesleges biliztetni. Ugyanis nem attól érik meg a gyerekek idegrendszere, hogy ideje korán biliztetik őket, ez egy teljesen automatikus folyamat. Ha egy gyerek soha nem lát bilit, akkor is szobatiszta lesz abban a korban, amikor is a kisgyerekek átlagosan megérnek a szobatisztaságra és ez 2 és 3 éves kor között van.

2019. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre a lóra fel ne ülj.

Én is elkezdtem hozzászoktatni 13 hósan, ami annyit takart, hogy megmutattam neki és próbáltam, hohy üljön rá.

Most lesz két éves, és most levettem a pelust, de úgy érzem, hogy a szobatisztaság az még elég messze van.

És az, hogy régen, hogy volt, az is kamu,

simán tévednek 1 éveket a rokonok, mert valaki azt állítja, hogy a gyereke egy évesen beszélt, másfél évesen szobatiszta volt. Lehet hogy volt ilyen a történelemben, de nem ez volt az átlag.

És nálunk a nagyszülők a saját bilijükkel megutáltatták a gyerekkel a bilit, ennyit arról, hogy mi volt régen.

2019. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!