Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra nem érett...

Szobatisztaságra nem érett gyereknél erőltetnéd erőszakkal a pelus levételét, csak azért, mert itt az ideje?

Figyelt kérdés

Másik kérdésemben kifejtettem a problémát. Ha szeptembertől ovi,de a gyerek idegrendszerileg éretlen,akkor mi van? Erőlteti a bölcsi a szobatisztaságot,de a lányom nem érett rá. Nem is érzi,ha pisil. Nem is szól,nem toporog stb.

Több problémája is van,fejlesztésre hordom.


2019. jún. 21. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Ne erőltesd óránként bilire vagy wc-re, nővéremmel pont ez volt hogy nagyon akarták szobatisztaságra nevelni a kicsit (védőnő tanácsára) ezért sűrűn kérdezgették, ráültették. A gyerekben gátlás alakult ki és inkább elbújt pisilni/kakilni, illetve elszaladt amikor rá akarták ültetni, hisztizni kezdett. Fél év múlva egyszer csak levette a pelust és annyi. Egyik napról a másikra. Még éjjel sem pisil be. Ő is fejlesztős kisgyerek, szeptemberben megy oviba.

Ha egyszerűen még nem érett idegrendszerileg, akkor ezt tudomásul kell venni. Semmiképp nem jó erőltetni, én sem erőltetem a 2 évesemnek, nálunk még bölcsi sincs. Lehet jobb lenne ha te is inkább kivennéd onnan, ne erőltessék már a gondozók se.

2019. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen levenném róla, és felkeresnék egy orvost nehogy valami baja legyen
2019. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én nem venném le, nem is vettem le a fiamról.

Ha jártok fejlesztésre, akkor kérjél onnan véleményt, tanácsot, és azzal együtt üljetek le a gondozóval és a vezetővel megbeszélni ezt. Bár őszintén meg van a vélemenyem egy ilyen gondozóról.

A fiam novemberi, mi ugye majdnem 4 évesen kezdtük az ovit, addig bölcsibe volt. Nem is volt szó róla, hogy nem maradhat. Külön 2,5+ csoport volt.

2019. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Március elején töltötte a 3at. Szeptemberre bőven mennie kell oviba.

Csak beszédindítás van neki most már. De volt mozgásfejlesztés,tsmt is.

Pszichológusnál nem voltunk,mivel nem beszél,csak 2019 január óta.

A fejlesztés csak szeptemberig tart neki. Megkapta a papírt,hogy nem kell több. Valóban,már beszèl,de közben felmerültek más problémák is. Emellett máj és veseproblémái vannak, stb stb. Valamint autisztikus is.

Sima bölcsibe jár.


Hááát....meglátom,hogy reagál erre az egészre. Ha jól,örülök,ha nem,max itthon lesz bölcsi helyett.

2019. jún. 21. 18:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem erőltetném, de nem is lepődnék meg, hogy nem veszik fel az oviba.

A gondozónővel beszélj megegyszer és említsd meg neki, hogy ha nem hagyja békén a gyereket, a következő utad a vezetőhöz vezet.

2019. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Pszichológusnál nem voltunk,mivel nem beszél,csak 2019 január óta."


A pszichológus a nem beszélő gyereket is fel tudja mérni. A megfelelő fejlesztéshez alap a pszichometria. A fejlődési kor meghatározása pl. Bayley-skála szerint.

Ki mondta akkor egyáltalán rá, hogy autisztikus, ha nem is járt a megfelelő orvosnál?

Mert a neuropszichológus tiszte ezt kijelenteni.

Meg hogyhogy csak szeptemberig kap fejlesztést? Ha "autisztikus"...

Ilyen szarul mennek Nyíregyen a dolgok?

Mi sokkal előrébb járunk, de még így is rengeteg kell, hogy utól érje a korosztályát.

(Igaz, itt is "elengedik" a gyereket a rehabról, ha az anyuka nem ragaszkodik. Ez Db.)

2019. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ismerős gyógypedagógus készített vele egy vizsgálatot,amit több gyógypedagógus értékelt ki. Ezèrt nem azt írtam,hogy autista. Csak autisztikus. Nem ugyan az. Mivel ez nem hivatalos eredmèny. A fejlesztés ettől független volt. Súlyosan megkésett beszédfejlődés és pszichomotoros elmaradás miatt kapta szakèrtői vélemény alapján.
2019. jún. 21. 19:09
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mit jelent az autisztikus.

De 10 gyógypedagógus együtt se kompetens ebben. Nem neuropszichológusok, se fejlődésneurológusok.

Kb mintha a bölcsődei kisgyereknevelő adna véleményt az iskolaérettségről.

2019. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Azért nem is hivatalos. De ez a nő 20 éve foglalkozik autista gyerekekkel. Valamint rengeteg ráutaló tünete van a gyereknek. Én is pedagógus vagyok, nem vagyok vak.


Kérdeztem, most reggel,hogy vegyük-e le a pelust. Azt mondta a lányom,hogy nem. Ennyit erről. Ő nem szeretne bepisilni. Pisilt be eleget a bölcsiben mostanság... :(

2019. jún. 22. 07:06
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem lenne opció, hogy egy évet még maradjon a bölcsődében?


Nagyon is elképzelhető, hogy nem lesz szeptemberre szobatiszta a lányod. Egy idegrendszeri éretlenséggel, autizmusgyanús gyerek esetében pedig ez a nyáron leveszem a pelenkát, egy-két hét alatt szobatiszta lesz elképzelés a gyakorlatban nem feltétlenül működik, ezt a bölcsődei gondozóknak szerintem tudniuk kellene.


Én a helyedben a gyógypedagógusi vizsgálat helyett elvinném egy komolyabb helyre. Megnézte a gyógypedagógus ismerősöd, azt mondta a gyerekedre, hogy autista, és ezzel mit tudsz kezdeni? Szerintem a gyakorlatban semmit.

2019. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!