Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt ti híztatok...

Szoptatás alatt ti híztatok vagy fogytatok? A hízás/fogyás befolyásolta valamilyen irányban a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés

GDM-mel szövődött terhesség után a cukorbetegségem sajnos megmaradt, tartom továbbra is a 180 g-os diétát, és mellette elég gyors ütemben fogyok (egyébként van miből, de csak enyhe túlsúlyom volt, most már a normál tartományban vagyok). Aggódom, hogy a tejmennyiség rovására fog menni, mert egyébként a két nagyobb gyermekemmel híztam inkább a szoptatás alatt, de sokáig is tudtam őket szoptatni (2-2- évig).


Van összefüggés? Mik a tapasztalataitok?


2019. aug. 16. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Visszafogytam gyorsan a teherbeesés előtti súlyomra.

Ez kb plusz 6kg-ot jelent a szerintem ideálishoz.


Ez is elkezdett lemenni már, de újra terhes lettem. (10 hós volt a nay)



Az előbbi nem ment a tej rovására.. Sőt.


/Az utóbbi, igen 13 hetesen már érzem, hogy kevesebb a tejem./

2019. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Stagnáltam.A sok folyadék és megfelelő mennyiségű szénhidrát fontos a tejtermelés szempontjából.Ha mind a kettő megvan akkor nem valószínű ,hogy a tej rovására megy.Viszont van olyan ismerősöm ahol az orvos a végén mondta az anyukának, hogy hagyjon fel a szoptatással, mert ,,elfogy teljesen", de ő már ilyen alultáplált kategóriába esett.
2019. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont mostanában akartam hasonlót kiírni, IR és GDM miatt nekem a 200g ch-t ajánlották, de még így is iszonyatosan fogyok. Már csak 50 kg vagyok. (terhesség vége 60 kg körül voltam, kórházból hazajőve 54 kg.) Eddig nagyon sok tejem volt, én is nagyon félek hogy kevesebb lesz ha ennyire fogyok...nem tudom mit tegyek.
2019. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válazsoló! Kb. így lehetek én is, mondjuk némi túlsúllyal kezdtem a terhességet (79 kg a 175 cm-hez), 86-tal mentem szülni, most 6 hetes a pici és 71 kg vagyok, tehát még mindig nem sovány, csak nagyon gyorsnak érzem a súlyvesztést. Nyilván akár örülhetnék is neki, csak tej legyen, mert nagyon szeretném szoptatni. AMúgy nem vagyok gyenge és éhes sem vagyok soha, teljesen megszoktam ezt a diétát már....
2019. aug. 16. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor most jövök én az ellenpéldával..

Szülès alatt 6 kilót “szedtem fel”,ami szülès után egyből lement,viszont azóta folyamatosan hízok. :( Annyi vagyok,mint a terhesség utolsó hetében (+6 kiló), pedig mèg csak 2 hós a lányom.Remélem nem hízok arányosan az idő előrehaladtával,különben megnézhetem magam 1 év szoptatás után .. 😅

2019. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 éves korig szoptattam, közben 45 kilóra fogytam a szoptatás miatt. A tejmennyiség semmit se csökkent,sőt... azért hagytuk abba a szopit,mert ment bölcsibe a leányzó, s ott szoltak hogy jó lenne leszoktatni róla :D
2019. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szintén gdmes (inzulinos) voltam, 9 kilót híztam a terhesség alatt, szülés után diabétesznek nyoma sem volt, majdnem 3 évig szoptattam és kb 4 kilóval vagyok most több, mint szüléskor
2019. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem volt gdm betegségem. 2 évig szoptattam, fogytam közben végig, 13 kg-t. Tejem rengeteg volt, sokat ettem, és sokat is ittam.
2019. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Híztam, de pont azért mert nálam nem maradt meg a cukorbetegség, elkezdtem abbahagyni a diétát és szépen visszatértem a terhesség előtti súlyomhoz...
2019. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szules utan 2 honappal kevesebb voltam mint szules elott
2020. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!