Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy szoptatás...

Mitől függ, hogy szoptatás alatt hízol vagy fogysz?

Figyelt kérdés
Annyira megoszló válaszolat lehet olvasni mindenhol. Talán kicsit több anyuka hízik szoptatás alatt, de nagyon sok olyan esetet olvastam hogy konkrétan a szoptatás miatt fogyott az anyuka pedig azt írják konkrètan zabálnak. Mitől függ ez?

2016. júl. 26. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ, hoyg mennyit és milyen összetételben eszik az anya.


Aki szerint rengeteget kell enni, hogy "legyen teje", és azt is föként zsíros, szénhidrátokkal teli ételekböl, az garantátlan elhízik.

Aki meg felfogja, hogy a tej nagyrészt folyadék fehérjével dúsítva meg némi vitaminokkal, az föként sovány húsokat, sok zöldséget eszik és elegendö folyadékot fogyaszt - a gyerek kap böven tejet, és az anya meg szépen visszaáll a normál súlyra.


A zöldség-gyümölcs-hús értendböl lehet böven enni, mert ugyan a mennyiség soknak tünik, de nincs benne annyi kalória, mint egy nagy tányér "jó zsíros" pörköltben "finom házi nokedlivel"!

2016. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem genetika. Van, akinek tartalékol a szervezete szoptatás alatt, mert érzékeli, hogy két embert kell ellátni élelemmel. Én csak úgy dobáltam le a kilókat amíg szoptattam, pedig nem voltam nehézsúlyú a szülés után (61 kg) sem. Pedig sok édességet ettem (a tej belövelléskor napi egy tábla 300 grammos Milka simán lecsúszott), sajnos megvesztem a cukros kóláért, és amikor a gyereket sétáltattam mindig betértem a cukiba, hogy bedobjak két szelet Eszterházy tortát. 53 kilóval fejeztem be a szoptatást végül úgy, hogy közel sem zöldségeken és sovány húson tengődtem az alatt a két év alatt...
2016. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 3 gyereket szoptattam, és én is a "fogyós kategória vagyok".

Annyira, hogy minden gyerek urán kb. 2-3 kg-al kevesebb lettem, mint előtte voltam, és utána nem is nagyon jött vissza.

56 kg voltam, a 3. gyerek után 48 lettem, pedig mindig 20 kg körül híztam a terhességek alatt.


Annyi hozzá tartozik, hogy nekem diétáznom kellett, mert ételallergiásak a gyerekeim, tehát tejterméket, tojást és szóját nem fogyasztottam, emellett sokféle zöldséget sem ehettem kedvemre, mert kikészültek a babák, kezdetben majdnem mindentől (paradicsom, paprika, uborka, k-betűsök, bab, borsó, brokkoli stb.), aztán ez mindig jobb lett, ahogy teltek a hónapok, de nem sokkal.


Úgyhogy én is inkább szénhidrátot meg fehérjét ettem (húst hússal).

Azt nem mondanám, hogy "zabáltam", de ettem kedvemre, akár este 11-kor édességet stb.


Mindemellett én a terhességektől függetlenül azt figyeltem meg, hogy az éjszakai nem alvás rengeteg kalóriát éget nálam, ez akkor is így volt/van, amikor nem szoptatok és terhes sem vagyok.


Szóval ez valamennyire alkati kérdés.

3 évvel a legkisebb gyerekem születése után újra 50 kg lettem, úgy már jól éreztem magam a bőrömben (az 50 a vízválasztó nálam, ha az alá megyek, borzasztó erőtlen vagyok már), aztán jött a negyedik. Most diabéteszem is van, így diétázom, kíváncsi vagyok, hogy fog alakulni, egyelőre félidőn már túl, most 54 kg.


Nekem a gyerekeim fél éves korában mondták mindig azt, hogy milyen jól nézek ki, és egy éves koruktól már az jött, hogy fel kéne szednem, mert túl vékony vagyok...

2016. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

maga a hízás/fogyás tényleg csak annyitól függ, hogy mennyit eszel? amennyit elhasználsz vagy kevesebbet, többet?

ugye nehéz belőni, mert szoptatás alatt nagyon sok energiát használ fel a szervezet, plusz a tejet is elő kell állítani, így több táplálékra van szüksége. de ha jól lövöd be akkor így is tudsz fogyni vagy legalább stagnálni :)


nálam egyébként az volt a baj az elsővel, hogy a hormonok miatt minden ételt sokkal finomabbnak éreztem :) most még terhes vagyok, de már így van, egy káposztás tészta is földöntúli élmény néha :D

így hát sokat eszem és hízok :D

első gyerekemmel amúgy én nem szerettem volna fogyni mert egyébként is vékony voltam, de ahogy elindult, olvadtak le a kilók :(

2016. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Genetika, hormonok? Jó lenne tudni, ahogy a tejtermelés valódi mikéntjét.

Refluxos baba mellett annyi tejre volt szükségem, mint két fejős tehénnek. A cél érdekében ettem, ittam mindent, amit a tejszaporításra ajánlanak. az eredmény: én híztam, a tejem pedig nem volt elég.

A szoptatás utáni formábajövetel is megérne egy misét.

Terhesség előtt igazi "fitneszlédi" voltam. Definiált izmok (de nem versenyszinten), alacsony testzsír. Nekem aztán nem kell magyarázni, hogy miből mennyit, a testem mégse úgy reagál, mint terhesség előtt. Most megyek majd hormonvizsgálatra.

2016. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogyós típus vagyok. Pedig féltem, hogy mi lesz, mert hízékony vagyok. Kislányom tejfehérje allergiás, így diétáznom kell. Szinte csak húst, rizst és krumplit eszek. Próbálkoztam több zöldséggel is, de azoktól fájt a hasa, így feladtam. 16 kg-t híztam, és 25-öt fogytam. Én attól félek, hogy majd akkor hízok, amikor abbahagyom a szoptatást és ehetek mindent..
2016. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Lemaradt, hogy sokszor időm sincs enni vagy el is felejtem. Jártam már úgy,hogy délután kettőkor gondolkodtam, hogy ettem-e már valamit aznap.. 😄
2016. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam semmit nem befolyásolt. Öt hónapja szoptatok, szülés után egy hónappal ugyanannyi volta, mint amennyivel teherbe estem. Jó, rajtam eleve volt némi túlsúly, azt tegyük azért hozzá :D Az első két hónapban nem volt akkora étvágyam, inkább leveseken éltem, meg gyümölcslén, akkor fogytam. Most normálisan eszem, nem többet, nem kevesebbet, mint amúgy szoktam, a súlyom is olyan, amilyen szokott lenni.
2016. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek ( bocsi időközben elfelejtettem hogy feltettem a kérdést :D )
2016. júl. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!