Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fáj a mellbimbóm?

Mitől fáj a mellbimbóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Számos helyen olvastam már,szoptatási tanácsadó is járt már nálunk,mégsem kaptam rá választ,hátha valaki itt tapasztalt már ilyet.

7 hetes múlt pénteken a babám.Első két napjában letapadt nyelvvel szopizott és ez annyira kikezdte a bimbóimat,hogy majd 1 hónapig sírva szoptattam annyira fájt.Helyesen van rátéve,ő nagyon ügyes.Igény szerinti,van bőven tejem,szépen hízik is.

A bimbóm is megedződött már,viszont egy valami nem múlt. Mikor szívni kezdi,rettentően fáj,szúr,nyilal pár másodpercig. Előtte direkt megnyomkodom,míg megindul,hogy ne neki kelljen erőlködnie.Már azt is megszoktam,hogy néha amikor bealszik rajta,úgy engedi el,hogy nem enged a vákumon hanem lecuppan róla és tépi.

De az a fájdalom az elején mitől lehet? Előre félek minden szoptatás előtt.Ez vajon mindig így marad? Nincs tejkövem,nincs elzáródva,mindennek utánajártam már de erre nem jövök rá.Esetleg valaki tapasztalt már ilyet?

Köszönöm a válaszokat


2019. aug. 26. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A hormonok sok fura dolgot csinálnak. Nem biztos hogy erre van jó magyarázat.


Nekem pl szülés előtt elég érzéketlen volt a mellbimbóm. Sajnos a szoptatás is csak rövid ideig sikerült (néhány hét), ennek ellenére azóta is érzékeny a mellbimbóm és nem pozitív értelemben. Pedig lassan egy év telt el azóta. Minden hormon szintem rendben. Egyszerűen ez van, ez a hozadéka.

2019. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az elején az fájt miután megszoktam a szoptatás, a baba is belejott, amikor a tejem belovellt, ahogy szívta. 1 hónapig fájt, azóta csak szimplán feszül, amikor belovellt etetés közben. 7 hos baba anyukája.
2019. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Soha nem derült ki, miért.
2019. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Akkor nincs mit tenni úgy tűnik.

Utolsó neked meddig tartott? Míg szoptattál?

2019. aug. 27. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!