Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tart az az időszak,...

Meddig tart az az időszak, amikor a baba az anyun lóg ha kell, ha nem cumi?

Figyelt kérdés

Most egy hónapos, de eddig az van, hogy két órát alszik, majd 1 órát cumizik. Eszik is, meg nem is, de ha letenném visít, mintha csak itt szeretne lenni rajtam. Ez az időszak meddig fog tartani. Én szeretem, meg minden, csak alig van időm másra, mert alváskor is sokat felsír.

Másik kérdés, Ti meddig szoptattatok? És meddig van szükség vagy meddig jó az anyatej? Át lehet szoktatni később, ha nagy lesz(másfél éves ha elmúlt), hogy anyatejet kapna, de cumisüvegből vagy pohárból? Mert nem tudom, furcsa olyan nagy gyereket már szoptatni? Most még természetes meg minden, de mikor már fut?


2019. aug. 28. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Oh.. Ez az első években jelen lesz, csak más más formában.


Az enyém 9 hónapos és épp nyakig vagyunk a szeparacios szorongásban. És az alig 9 kilójával is épp rajtam alszik, mert nélkülem jelenleg nem hajlandó aludni úgy meg kezelhetetlen.


A szoptatós kérdésre sajnos nem tudok válaszolni. Pár hét alatt elapadt a tejem :(

2019. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Addig szoptatsz ameddig te és a babád szeretné. Ha ez 6 hét, 6 hónap, 1 év, 2 év mind rajtatok múlik, ti döntésetek és senkinek nincs beleszólása.
2019. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A WHO ajánlás szerint 6 hónapos korig legyen csak anyatejes és két évig lenne ideális szoptatni. Ahogy nőnek és ügyesednek, már nem lesz egy óra az evés, bár hogy milyen gyakran kéri, naponta 5x vagy 8x, és mikor aludja át az éjszakát és veled vagy nélküled, hát elég nagy arányban a gyereken múlik. Ahogy az is, ő hány hónapig akar szopni, mert van, aki pár hónaposan leszokik magától mondjuk, mert megjön a menzeszed vagy fogzás miatt (más babákat meg ez nem zavar), mást meg úgy kell lebeszélni dackorszakosan. Kaphat bármi másból is anyatejet, nagyobbként nem kavar már be a cumi, ha elfogadja, bár fejni sokkal munkásabb.
2019. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!