Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok meddig tartott ez a...

Nálatok meddig tartott ez a időszak, ha volt ilyen?

Figyelt kérdés
Babám 7,5hós, mozgásfejlődik épp,de nagyon. 1hét alatt megtanult felülni és előre kúszni,négykézláb hintázni, labdázni,integetni, bejöttek a mássalhangzók a "beszédébe" szóval sokminden egyszerre és nappal nagyon nehezen alszik el mert az ágyban is csukott szemmel is ezeket gyakorolja. Szinte le kell fogni,hogy lenyugodjon. Nem sír vagy ilyesmi,de nem alszik el.

2019. jún. 20. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hagyd egyedül, amikor lefekteted. Kicsit mozog, de utána el fog aludni, ha nem vagy mellette. Néhány napig lesz neki újdonság.
2019. jún. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában az agy egyszerre inkább egy dologgal szokott foglalkozni a "nagykönyv" szerint, tehát nem annyira átlagos, hogy a beszéd és a nagymozgások is egyszerre ugranak meg, ez igen megterhelő a babádnak. Teljesen normális, ahogy szerintem te is látod, hogy nehezebben nyugszik meg és kapcsol ki alvás előtt. Amit én tennék: az esti fürdetéstől kezdve még lassabb, még megnyugtatóbb rituálékra törekednék, ez lehet mindig ugyanaz a halk, lassú, nyugtató zene, kissé elsötétített helyiség, félhomály, lassú mozdulatok, halk szavak, tehát például a csikizés, egyéb játékok már az altatásra készülődve nem férnének bele. Öltöztetés előtt esetleg babamasszázs, ilyesmik. Nyilván csak olyasmit érdemes most már bevezetni, ami nem lesz teher három hónap múlva sem, tehát ha eddig nem kellett álomba ringatni, most se tegyétek, de nulla segítséggel magára hagyni, hogy majd úgyis lenyugszik, nem biztos, hogy beválna.
2019. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Eddig úgy aludt el,hogy dúdoltam és simogattam,vagy popsi ütögetés,és pár perc alatt vagy azonnal aludt. Most emellett is majdnem fejenáll a kiságyban😂 aludt már el így egyedül,úgy volt ahogy az első írta, hagytam hogy kimozogja magát,aztán elaludt. De ez nem mindig sikerül. Fél 7kor van fürdés 7kor vacsi,eközben el is nyugszik, cumi be, hozzámbújik és már nyugi is van. De most leteszem,szeme csukva,és kezdödik fészkelődés.Altatom szokásos módon csak sokára sikerül így most.
2019. jún. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!