Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Irritált, érzékeny mellbimbó?

Irritált, érzékeny mellbimbó?

Figyelt kérdés
6 hetes babám van, akit szoptatok. A mellbimbóim sajnos már a kórházban kusebesedtek, de mára ez a probléma szerencsére már majdnem teljesen megoldódott. Viszont a sebek miatt az elmúlt 6 hétben, aminek 90%-át itthon töltöttem, hagytam őket szabadon gyógyulni, mivel mindenütt ezt javasoltak. Ha vettem is fel melltartót, csakis mellkagylóval. Viszont hiába múltak el a sebek, és szűnt meg a fájdalom, olyan érzékeny a mellbimbóm, hogy nem is tudnék egy melltartót felvenni. Vagy egy bő póló alatt is jól szellőzne továbbra is, de nem tudom elviselni ahogy hozzáér. Volt már valaki így? Mi okozhatja ezt? Gondoltam esetleg gombára, bár viszketni nem viszket és a babának sincs elvileg szájpenésze. Van valakinek ötlete?
2019. szept. 19. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Lánykámnál voltam így, kisebesedett, lassan gyógyult, de mindig olyan erővel szívta és sokáig, hogy bizony amikor rátettem fájt. Végül néhány hónap elteltével nem tudom másképp írni "beedződött". Akkor már nem volt érzékeny a mellbimbó. Amikor tehettem felső nélkül voltam itthon amikor fájt, vagy pamutos felsőben. Akkor szellőzőtt és nem fájt.
2019. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy egy kényelmes szoptatós melltartó sokat segít. Mert ha csak simán felveszel egy pólót az folyamatosan irritálni fog, mert hozzá fog érni nagyon sok alkalommal. Ha felveszed a melltartót, akkor pár perc után meg fog nyugodni. Én csak éjjelre vettem le a melltartót, mert akkor nem mozgok és nem “dörzsöl” ki a póló. És persze használd továbbra is a krémet, mert nemcsak gyógyítja, de meg is gátolja a sebesedést. 6 hete szoptatsz, a legkellemetlenebb részén már túl is vagy. Azért még mindig szokatlan a mellednek ez a kemény igénybe vétel és edzôdnie kell. De meglátod majd, hogy minden héttel könnyebb lesz! Én nem hiszem, hogy valami betegség állna a háttérben.
2019. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na ezért nem akarok én szoptatni... 9 hónap szenvedés nem elég?!
2019. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!