Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás idején...

Növekedési ugrás idején szoptatás mellett tápszer?

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg, amiért ez jutott az eszembe. Még csak 24hetes terhes vagyok, de tegnap olvastam erről a Növekedési ugráshoz, és hogy a baba egész nap szopizna emiatt. És eszembe jutott, hogy szopizás mellett esetleg tápszerrel nem lehetne e kiegészíteni az etetést arra a pár napra? Tudom, hogy a cumisüvegből könnyebb szívnia, de van az a svéd pohár pl, ami nem "rontja el" a szopási technikát.

Vagy az egész úgy hülyeség, ahogy kitaláltam?:D



2016. júl. 29. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség! Kitalálta ezt tökéletesen az anyatermészet. A tej mennyisége igazodik a baba igényeihez, növekedési ugrás esetén többet, többször szopik, termelődik Neki annyi, amennyire szüksége van. egy anyatejes babának, ha minden klappol teljesen felesleges(és egyes esetekben akár hihetetlenül káros is, ha oktalan) a hozzázáplálás. ha nincs elég teje az anyukának, akkor nem csak ilyen esetben áll fenn a probléma, de ha minden rendben és igény szerint szoptatott, egészséges a baba, akkor a tej mennyisége/minősége tökéletesen alkalmazkodni fog az Ő szükségleteihez. Szép is lenne, ha tökéletesen táplált csecsemőket random elkezdenének hozzátáplánlni, csak mert épp gyorsabb ütemben fejlődik és ez esetben utána már nyilván necces lenne visszatérni a csak szimpla anyatejes tápláláshoz. Ergo ha az a szándék, hogy sokáig szoptasd a babádat, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy hagyod hogy a tökéletesen alkalmazkodó anyai szervezeted és a termszet tegye a dolgát. Ez önmagában sosem ok a hozzátáplálásra, értelemszerűen 6 hónaposnál fiatalabb babák esetében.
2016. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért "hülyeség", mert a baba olyankor azért van egész nap mellen, azért szopizna olyan sokat, hogy szaporítsa magának a tejet. Ha tápszerrel pótolsz, akkor nem szaporodik a tej, és a növekedési ugrást követően sem lesz elég neki, szóval utána mindig pótolhatsz tápszerrel. Vagy megpróbálhatod utána fejéssel meg tejszaporító szerek alkalmazásával növelni a mennyiséget, de akkor már nem egyszerűbb kibírni azt a pár napot, és hagyni, hogy a baba annyit szopizzon, amennyit jólesik?

A növekedési ugrásnál a tej mennyiségének is meg kell növekednie, ha te ezt a folyamatot meggátolod tápszerrel, akkor fel kell rá készülnöd, hogy teljesen tápszere lesz a babád. Sajnos ilyenkor szokták azt hinni az anyukák, hogy már nem elég a tej, mert egész nap szopizna a baba, rápótolnak, aztán meg keseregnek, hogy "jajj, nekem hat hetes korában sajnos elapadt a tejem...". :(

2016. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, csak LEHET, hogy ezzel megkezdődik az ördögi kör: mivel nem éhes, nem szopizik, csökken a tej, ezért több tápszer kel, ezért kevesebbet szopik, ezért csökken a tej...
2016. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat:)
2016. júl. 29. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad tápszerrel kiegészíteni. Ilyenkor a baba állítja be magának a tej mennyiségét. Tápszerrel nem kap ingert a mell a tejtermelésre. Így a megnövekedett étvágyú babának tényleg nem lenne elég a tejed.
2016. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hülyeség. épp az az értelme annak, hogy egész nap cicin van, hogy a tejtermelés növekedjen. ha tápszert adsz neki nem igazodik hozzá a tejtermelés.
2016. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is, az első 3kommentelőtől is megértettem:D
2016. júl. 29. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
a kerdesedre mar valaszoltak. Annyit azert hadd tegyek hozza, hogy a novekedesi ugrasoknal sem ugy kell feltetlenul elkepzelni, hogy egesz allo nap a cicin van, csak ugy, mint nagy melegben, hogy joval surubben keri, de a komfortszopizas is tobb lehet. Ajanlom a facebookon a Szoptatas kerdezz felelek csoportot, ott sok hasznosat olvashatsz, ha szeretnel szoptatni.
2016. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!