Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem szívja a mellemet a...

Miért nem szívja a mellemet a babám?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kisbabám, nagyon gyakran és sokáig van cicin. Mondható, hogy összefolynak az étkezései. Cumisüveget nem ismeri, cumit sem. Hogy lehetne motiválni, hogy jobban szívja a mellemet? Eleinte hallom nyelni aztan sokaig nem. (akár órákig cuppog es nem nyel)


Voltunk tanácsadónál is, igaz ő koraszülöttes tanácsadó volt (szoptatasi tanácsadó aki a kórházba a koraszülött babák anyukáinak segít), de nem igazan válik be semmi amit javasolt és próbáltunk. Voltunk gyógytornásznál is, ő sem talált semmi problémát. A nyelve rendben, az izmai szintén. Gyarapszik, de naponta kb 11-14 órát van mellen ami nekem soknak tűnik, vagy nem az? Sokszor csak alszik rajta, ami jó érzés, de kezd minden a nyakamba szakadni. Mikor változik ez meg? A nagyobbik gyerekem most elsős és mától a férjem is visszament dolgozni. Nem fog menni a reggeli 2 órás maratoni szoptatás, ha menni kell a naggyal vagy este, ha tanulni kell. Valaki segítsen. A naggyal nem volt ilyen bajom annak idejen bár ő is nehezen kezdte amennyire emlekszem.



2019. okt. 21. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem attól vagy jó anya, hogy biocumisüveget játszol. Semmit nem fog veszíteni a gyereked, ha jóllakottan lerakod. Megpróbálhatod, hogy magadra kötöd hordozókendővel, hátha csak a közelséged kell neki, s addig el tudod végezni a feladataidat. Hidd el, nem lesz érzelmileg elhanyagolt. Amikor szoptatod, akkor viszont tényleg figyelj rá: ne mobilozz, ne textelj közben. Azt sokkal jobban megérzi a gyerek, ha csak fizikailag vagy jelen számára, lelkileg pedig nem.
2019. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Cumi helyett használja a melled, ne hagyd, csak addig legyen mellen, ameddig eszik.
2019. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.

Nem szoktam közben írni meg olvasni sem. Kivételesen most alszik nélkülem. Általában én is bealszom egy idő után ha ketten vagyunk itthon, de nem is baj, mert éjjel eselytelen letenni így keveset tudok éjjel aludni.

Egyszerűen ordit ha leteszem, szóval tényleg nem értem. Lehet keves neki a tej?


Kendőben alszik amúgy még, de nem akarom egész nap hordozni sem.

2019. okt. 21. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Hát ne csodálkozz, ha 11-14 órákat van rajtad. Ez hihetetlen sok, addig mit csinálsz? Evett, lerakod, kész. Majd szól ha megint éhes.
2019. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Négyes. Igazán köszi. Elolvastad amit írtam? Nemhinnem. Szoval ha leteszem sír es úgy csinál mint aki éhes. Egyébként beszólni nem kell, segítséget kértem nem ilyesmit.
2019. okt. 21. 14:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Kellene egy mérleg, hogy mérni tudd mennyit szopik egyszerre, lehet pótlás kell. Ha kevés a tejed, akkor szerintem egyből ordítana ha már nem jön több tej a melledből. Evés után tudsz még fejni, jön még tej?
2019. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mértem. Ezt javasolta elsore a gyerekorvosunk. Mármint azt, hogy szoptassam mindketto mellembol meg 20-20 percet es merjem meg. Ha leveszem hamarabb akkor igen, kevés volt. Napi szinten az orvos szerint 120g/ttkg kellene legalabb ennie de ennek csak a háromnegyedét ette abban a pár napban amikor igy csinaltam.

Volt is sírás. Utana beszeltem a tanacsadonővel aki javasolta hogy fejjek utána es adjam szoptaníttal. Neha szoktam fejni, de erre vegkepp semmi erom es időm. Kb 20 ml-t tudtam egyébként fejni még utanna ha leveszem a mellemrol 1 ora szoptatás után de nem vettem ilyen szoptanítot, mert azt is mondta a nő, hogy par hét múlva jobb lesz. De mar kezdem azt hinni nem lesz jobb. Az a valami nem koraszülötteknek valo? Enyém nem koraszülött.

2019. okt. 21. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy fáj a hasa? Vagy csak tényleg a közeledben akar lenni, a te melegségdet akarja érezni és így tud megnyugodni. Szerintem próbáld ki a cumit és legyen a karjaidban amíg el nem alszik. Először én se akartam cumit adni a bábának de van hogy az nyugtatja meg ha nem kell neki akkor meg kiköpi.
2019. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha abbahagyja a szopást, akkor azonnal vedd le a melledről, inkább fejd le a maradék tejet és ezzel pótold ha kevesebbet szopott, mint amennyit kellene. Minden szoptatás után fejni kell, hogy többtej termelődjön, ne maradjon abban a melledben tej.
2019. okt. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajna nem jon fejessel. Ez van.
2019. okt. 25. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!