Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptatatok bimbóvédövel?

Meddig szoptatatok bimbóvédövel?

Figyelt kérdés
Én eddig még 2 hónapig, szeretném abba hagyni a védővel, de egyszerűen a babám nem nyisa ki a száját, hogy be tegyem a bimbom.

2019. nov. 5. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagy 10 hónapig szopizott, végig védővel. A kicsik kb 1 évig, nélküle.
2019. nov. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

18 napig


Utána megtanultam nélküle



Cumizavarnak hívják a jelenséget, amit tapasztalsz.


Módszer, amit szoptatási tanácsadó adó adott tippnek.

Ahogy közelíted a baba fejét, akkor a mellet tartod neki, ( kicsi, és nagy mellnél is jó, mert irányítod) akkor a mutatóujjaddal, ha az álla odaért, akkor a szája alatt gödröcskéné letolod, hogy nagy legyen a nyílás, ráteszed.

Addig ismétled, amig jól kapja be, ha elmegy a vákuum, akkor elölről az egész.

3 szoptatasi alkalom utan rutin, mert elsőre vagy 20-szor kell megcsinAlni


3-4 nap alatt megtanulja a baba



De

Nem szaabd ellógni, mert kosebesedsz..

Ha a végét szívja azért, ha spagettiként akarja beszívni azért

Ha nem megy elég mélyre a bimbó, akkor egyrészt nem tudja hatékonyan fejni 3-szor annyi ideig tart a szoptatás, másrészt a szájpadlása kemény eészén fog felfeküd i a bimbód,

Fájdalmas szoptatás, sebes bimbók az eredmény.



Miért kellett bv??

Nálam összetett volt, de leginkább a csecsemősök kórházi félretámogatása, félretájékoztatása.

Kicsi a bimbóm, és mellé majdnem laposra feszült a szülés után ( sosem volt besimult bimbóm vagy lapos! Előtte) közölték, hogy csak bv-vel fog menni, elhittem.( csak össsze kellett volna nyomni a bimbő udvart annyira, hogy felpuhuljon... erre későbben, ha hosszabb ideig alidt is szükség volt)

Nagyon erős tejleadó sem könnyítette a helyzetemet utána, emiatt sokszor összecsípte a baba, vagy fulladozott, majd hasfájós lett.


De miután megtanultam 16 hónaposan meg szopizik, 1,5 hétre mente el a tejem, mert a tesót várom.



Kitartás

Bármi kérdésed van, ha tudok válaszolok.


Viszont javaslom, ha nem akarsz szoptatási tanácsadóval beszélni, akkor a facebookon van csoport

Szoptatási tanácsadás kérdezz felelek


Szakértők valaszolnak.1-1 kérdés napok mire kikerül, de ha átböngészed a doksikat,akkor szinte biztosan megtalálod a megoldást mások tapasztalatain keresztül.

/ nekem is van kinn kérdésem később "spagettizés" témában)



Kitartás

2019. nov. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, be lépek a csoportba, azért kell mert be keményedik a mellem és nem tudja szívni.

De ez már rendeződött.

2019. nov. 5. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!