Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ml anyatejet adjak a...

Mennyi ml anyatejet adjak a babámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ma 19 napos a babám, és sajnos nem megy a szoptatás. Sokat próbáltam, segítséget iskértem, mellbimbó kiemelőm is van, de így sem marad a szájában olyan kicsi a mellbimbóm, illetve mondhatni nincs is.

Lényeg, hogy tejem viszont van, ezért 3 óránként fejem, és azt adom neki cumisüvegből. Most 100 ml-eket kap, megeszi, utána nem keresi, szóval szerintem eég is neki. De nem vagyok benne biztos :(

3 óránként eszik, előfordul néha, hogy 4 óra is elteik a két kajcsi között. Pisis, kakis pelus is rendesen van.

Szerintetek elég ez a mennyiség neki? Mit gondoltok? Köszi a válaszokat.


2019. nov. 14. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is hasonló korú, mi is üvegből etetjük főleg, bár párszor szopizik is. Ő 2,5 kg körül született. Ő 80 ml körül eszik általában, esti alvás előtt 100-120 ml-t. Ha nem keres, nyugodt, láthatóan elégedett, akkor ne idegeskedj, bízz a gyerekedben! Jelzik ők, ha éhesek.
2019. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van, ha éhes lenne, azt jelezné. Plusz a súlya is gyarapszik.
2019. nov. 14. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,hogy nem ez volt a kérdésed. De amikor lefejed a tejet,akkor nem jön ki a bimbód? Én magamból indulok ki,mert nekem is szörnyen kicsi volt, aztán ahogy kifejtem az előtejet, kicsit ki is jött,aztán be is tudta kapni a babám. Persze nem akarom megmondani mit csinálj,csak az jön le,hogy szeretnél szoptatni.
2019. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De igen, fejésnél kintebb van, be is tudja kapni, aztán kb 10 mp után hiába szívja, visszahúzódik a bimbóm. Próbálom visszatenni a szájába, de ennyi idő elég ahhoz, hogy újra teljesen lapos legyen és így nem tudja megint bekapni. Pedig erősen szívja. Azért próbálkozok vele mindennap, mert nekem is egyszerűbb lenne...
2019. nov. 14. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Értelek persze.
2019. nov. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 khniki ***** válasza:
Azért érdemes lenne pár hét múlva újra próbálni a szoptatást. 7-8 hetesen már sokkal erősebben szívnak!
2019. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!