Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után milyen lesz a...

Szoptatás után milyen lesz a mell állapota/kinézete?

Figyelt kérdés

Olvasgattam róla az interneten, és elvileg nem a legszebb látvány miután vége a szoptatásnak. Több helyen így volt nagyjából definiálva: megereszkedett, félig kiürült tejes zacskónak néz ki, ami rosszabb esetben elég rendesen lóg is.

Bevallom én nagyon megijedtem az elolvasása után, úgyhogy szeretnélek titeket megkérdezni, -akik szoptatnak/szoptattak-, hogy ez valóban igaz-e.

Nekem mar úton van a baba, de emiatt elgondolkodtam hogy inkább helyettesítem a szoptatást, hiszen manapság könnyen megoldható és sokan nem szoptatnak.

Köszönöm a normális válaszokat.


2019. nov. 29. 10:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%
Alkat függő! Meg hogy mennyit híztál/ fogytál, milyen bőröd minősége, tartása. Én vékony vagyok nagy cicikkel. 2 gyereket összesen 3 évig szoptattam. Picit meglógott de nég mindig szép 40 éves koromra. A mellnek elvileg ez a dolga! Kit érdemel hogy néz ki ha ellátta a dolgát? A férjem úgy is szeretni fogja.. Ez a lényeg.
2019. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

"A mellnek elvileg ez a dolga! Kit érdemel hogy néz ki ha ellátta a dolgát? A férjem úgy is szeretni fogja.. Ez a lényeg."


Kit érdekel, hogy néz ki?!! Jó ég. Mondjuk a kérdezőt? Talán benne van a kérdésében is. Téged lehet nem érdekel, ha esetleg a hasad alját verdesi a melled, őt meg lehet zavarja, hihetetlen mi?

Az hogy szerinted a mellnek kizárólagos funkciója a szoptatás, meg elég sekélyes gondolkodás. Magára valamicskét is adó nő nem úgy áll hozzá, hogy kit érdekel melyik testrészem hogy néz ki, a férjemnek jóvan' ez is.

Általában pont az ilyen hozzáállású nők azok, akik aztán ugyanezt mondják arra is, mikor elvették őket, kinyomtak magukból pár gyereket és hatalmas hátsót növesztettek: "Kit érdekel, hisz a férjemnek így is jó leszek.."


Sokaknak pedig a nőiesség szimbóluma a mell, nem a szoptatásé, teljesen érthető, hogyha egy mód van rá, akkor nem akarják, hogy az a földet verdesse esetleg.

2019. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az en mellem 75B volt. Szoptatas alatt nem nott sokat, de szepen feltelt, szep kerek 75B vagy talan kisebb 75C lett belole. Kicsivel tobb, mint egy ev szoptatas utan visszamentek eredeti mereture es tapintasra puhabbak lettek, de alakra nem valtoztak. Nem is logtak. Most a masodik gyerekemet szoptatom, es ugyanakkorara nott meg. Ha megint ugyanolyanra mennek vissza, mint az elozonel, akkor semmi okom nem lehet panaszra.

De ugy tunik az en borom jol birja a nyulast, mert a hasam bore is teljesen visszament es kisimult a masodik terhesseg utan is. Pedig fiatal se vagyok, 34 es 37 evesen szultem, de kotenyhasam es striam sem lett, pedig jo nagy hasam volt. Szerintem alkati tulajdonsag, nem lehet elore megjosolni.

2019. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Pici cicim volt, 75A. 8 hónap szoptatás után 75B lett és egy minimálisan megereszkedett de szerintem így még jobban is néz ki. Ha nem szeretnél szoptatni emiatt (vagy bármi más miatt) akkor ne szoptass, ez a te döntésed amibe senkinek nincs joga belekotyogni, semmi baja nem lesz a gyereknek ha tápszert kap az anyatej pedig néhány száraz adaton kívül semmi pluszt nem nyújt, nézz csak meg bármilyen felnőttet, nincs hatással az újszülöttkori táplálásuk semmire. A cicid pedig lehet akár szebb is, mint nálam de abban már nem vagyok biztos, hogy a 2. gyerek után is kijelenthetem majd ezt. :D
2019. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tényleg totál lutri, én még szoptatás előtt plasztikáztattam. A doki fel is hívta a figyelmet hogy nem lehet grantàlni, hogy szép lesz azután is ha gyerekem születik. Vállaltam a rizikót. Pár évvel később jött a baba, és bizony igazi vacak szöveteim vannak, mert bőven van különbség. Mert még a plasztikázott 75C-s melleim is megereszkedtek. Pech.. Vacak szövetek, ez van. Nem tragikus a helyzet, de látszik hogy elfogyott a saját állományom. Pedig csak 3 hónapig tudtam szoptatni és nem is híztam csak 6 kg-t terhesen.
2019. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

"Kit érdemel hogy néz ki ha ellátta a dolgát? A férjem úgy is szeretni fogja.. Ez a lényeg."

Ebben azért ne legyél olyan biztos!

2019. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és részletes válaszokat, mégis csak érdemes volt itt kérdezni!
2019. nov. 29. 13:01
 18/20 anonim ***** válasza:

[link]


A volt D lett. 😁


2 gyerek szoptatása után (5 év szoptatás, fél év szünettel, amikor terhes voltam).

2019. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsi melleim vannak. Én is féltem h még csúnyák is lesznek....

De mégis a szoptatás mellett döntöttem

Hát bejött 😆 tényleg mostmár kicsi és csúnya is a cicim!

Most jön a kistesó. Ha tudom őt is szoptatom majd.

De összespóroltam a pénzt a plasztikára 😉

Utána jöhet a műtét.


Azt mondom ezt neked, csak neked kell eldöntened!

Ne hagyd hogy a"mindenáron szoptatni kell" pártiak, vagy a "tápszeren is felnő" tábor le/rád brszéljen bármit is!


(Sajnos benne van a pakliban hogy a terhességtől is megcsúnyulhat a cicid 😕)

2019. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem már a terhesség előtt is lógott.Fiatalon volt egy 25 kilós fogyásom, ez odavágott a feszességnek. B, C kosarú melltartókat hordtam, attól függött milyen fazonú volt. Nekem már sokat nem rontott rajta a szoptatás sem, bár csak 3 hónapig volt tejem. Csúnyák, ez az igazság. De nem plasztikáztatom meg soha. Egyrészt egyedül egy gyerekkel erre sosem lesz pénzem. Másrészt úgyis csak én látom, mert társat nem keresek már évek óta, és nem is akarok.
2019. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!