Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idős korában választott...

Mennyi idős korában választottad el a gyerekedet? Miért? Mennyire viselte meg?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam. Úgy érzem nyűg már nekem a szoptatás, napjában többször cicizne annak ellenére hogy 4 étkezést már kivaltottunk. Jön játék közben, séta közben, ha vendegsegben vagyunk stb, és tépi a pólóm. Nincs szívem levalasztani, mert látom rajta hogy igényli, de nekem nyűg és az ejjeleket sem bírom már. Ki hogy oldotta meg?
2019. dec. 2. 13:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy várjam amíg magától elhagyja?
2019. dec. 2. 13:59
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Mi még csak 6 hónaposak vagyunk, most kezdjük a hozzátáplálást, de én a tervek szerint megvárom, amíg magát választja le
2019. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan pótlás kellet neki estére mert már 300 ml-t evett és csak akkor aludt jól, különben óránként felsírt az éhségtől. Ezután elutasította a mellemet és inkább cumisüvegből evett én meg nem erőltettem csak azért is a szopit. Egyetlen másodpercig sem viselte meg sőt elkezdte átaludni az éjszakákat. A lehető legjobban alakult, senkit sem viselt meg és sokkal kiegyensúlyozottabbak lettünk mert ő végre jól lakott én meg tudtam aludni. A második gyereket is ekörül el fogom választani, sokkal kiméletesebb mint egy, már tudatánál lévő gyerektől mindenféle trükkökkel elvenni és emiatt stresszelni.
2019. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
2 éves kora előtt pár nappal,nem viselte meg. Mondtam neki hogy most itt a mama meg a papa,később kap cicit,de most anya szeretne kicsit beyzélgetni velük. Akkor és utána is elaludt nélküle,nekem jobban hiányzott mint neki.
2019. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves volt amikor pozitív lett a teszt újra. Már akkor kb csak alváshoz kellett neki. Néha nyugicumi, de nem kellett sokszor. Aztán az éjszakait vettem el kb mikor egy év 2 hónapos volt a majd 1 év 5 honaposan a többit. Nem viselte meg. 4 nap volt nehezebb kicsit. Mindog türelmesen magyaráztam neki, hogy miért nem kaphatja. Aztán most másfél éves múlt, már azt se tudja szerintem mit kell csinálni vele
2019. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyeni, van aki 2 eves koráig szoptatja, van aki soha nem szoptatta mert pl nincs teje. Most mondhatom azt amivel majd biztos itt is jonni fognak páran, hogy ha abba hagyod a szoptatast az rosszat tesz a baba fejlődésének es stb. De ehelyett azt mondom hogy en es a tesom is 3 hónapos korunkig szoptunk (nyilván nem anyam önszántából csak eddig) es utana csak tápszer, amit hamar felvaltott a rendes kaja. Nalunk nem volt ez a 2 eves korig semmi szilárd mert megfullad a gyerkek (igen, ilyet is lattam már), es sepciel nekünk semmi bajunk. Valószínűleg azok is jonni fognak a következő kommentekben akik azt mondjak ne hallgass ram, mert vezselyeztetem a babad egészséget. Es nem, nekem nincs gyerekem, de rengeteg kisgyerek van a környezetemben. Semmi baja nem lesz a gyerekednek, ha abba hagyod a szoptatast. Csak még jó ideig nyavajogni fog.
2019. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 16 hósan magától hagyta el, kb. egy éves korától havonta egyet, aztán egyszer csak elfelejtette az utolsó estit is (ő már rég átaludta akkor az éjszakákat). A másodiknál volt 8 hósan olyan 5 nap kényszerszünet gyógyszerszedés miatt, de "nem hatotta meg", végigbömbölte, a tápszert nem fogadta el, így ott folytattuk, ahol abbahagytuk, majd 2 évesen lett elegem, mert már minden bajom volt és éjszaka még 5x kelt, erre meglepetésemre teljesen elfogadta, hogy a "tej elfogyott, mert ő már nagyfiú" - bár ugyanúgy kelt még egy évig, de elég volt neki, hogy hozzám bújt.
2019. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem egyik sem tépte a pólóm vagy hasonló, szerintem valahogy tudták, hogy ez elbújós tevékenység.
2019. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapost én nappalra leválasztottam, de elalváshoz és ébredéskor szopizik, ebben rugalmas vagyok, nem érzem korlátnak.
2019. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos korától kapott napközben néha tápszert. Előtte nem fogadta el a cumisüveget, anyatejjel sem. Nekem hatalmas megkönnyebbülés volt, hogy el tudom hagyni egyedül a házat 2 óránál hosszabb időre is (bevásárlás, orvos, ügyintézés, akkoriban ezek a dolgok is feldobtak :))

Reggel, este és éjjel kizárólag szoptattam. Aztán 9 hónaposan egyik pillanatról a másikra nem volt hajlandó tovább szopizni. Pedig napokig próbálkoztam még. Engem nagyon megviselt lelkileg, de utólag azt gondolom, hogy szerencsém volt, hogy ilyen egyszerűen ment.

2019. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!