Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen okai lehetnek, hogy a...

Ata2019 kérdése:

Milyen okai lehetnek, hogy a 3 hónapos lányom nagyon lassan eszik cumisüvegből?

Figyelt kérdés

A lányom négy héttel ezelőtt szopási sztrájkba kezdett a második mellgyulladásom idején. Úgy gondolom, hogy ennek fő oka az volt, hogy egyre többször kapott cumisüvegből pótlást akkoriban, és az erős tejleadó reflexem miatt azt kényelmesebbnek találta.

Azóta minden etetésnél először megkínálom a cicimmel, eszik belőle valamennyit, majd a többit lefejem, és cumisüvegből adom oda neki. Ezt alkalmanként tápszerrel is ki kell egészítenem. A cicimből néhány perc alatt eszik 50-90 grammot, majd utána a többi 100-150-et a cumisüvegből van, hogy másfél óra alatt. Mindenkitől azt hallom, hogy pont a cumisüvegből szoktak gyorsan enni a babák, azért sem akarnak már szopizni. Nálunk pedig a szopi sokkal gyorsabb lenne, és a cumisüveggel időz rengeteget. Nem csak az evés végére lassul be, hanem már az elejétől szépen komótosan eszegeti.

Egy ideig Avent natural cumisüveget használtunk, most pár napja a Tommee Tippee-t próbálgatjuk. 1-es cumival. A 2-es cumitól ugyanúgy sírt, mint a cicimtől, amikor spriccel.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet a háttérben? Vajon tudnék rajta valahogy gyorsítani? Így szinte az egész nap etetéssel telik.



2019. dec. 4. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyelve nincs lenőve? Tud normálisan szopizni?
2019. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sok a tápszer neki??? És azért nyammog ennyit?

Nagyon soknak tűnik.

2019. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első mellgyulladásom idején megnézte egy szoptatási tanácsadó, hogy hogy szopizik. Azt mondta minden teljesen rendben van. Ez alapján nem gondolnám, hogy le van nőve a nyelvfék.

Még nagyrészt anyatejet eszik, a tápszeres pótlás csak 20-30%-a egy napi adagjának. A mennyiségeket a ciciből és cumisüvegből elfogyasztott ennivalóra írtam, nem az anyatej-tápszer arányra.

2019. dec. 4. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez olyan neki, mint a komfortszopi. Amúgy az a jó, ha nem eszik gyorsan. Nyugtatócumi segíthetne ha csak üvegből enne. Így sztem a türelem.
2019. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A játszó cumit kiköpi, már próbáltuk. Azt észrevettem, hogy a legvégén már csak komfortszopizik a cumisüvegen. De amíg rendesen eszik, addig nagyon lassú. Kettőt szív, hármat piheg. Nem csak a vége felé, hanem az első kortyoktól kezdve.

Mivel alkalmanként bukik, általában elalvás után 20-30 perccel az ágyba (hiába büfiztetjük sokáig), a védőnő szerint lehet van egy enyhe refluxa. Azt mondta, talán visszacsordogál neki a nyelőcsőbe, azért eszik ilyen lassan. Azt ajánlotta, hogy próbáljuk ki az anyatej sűrítőt. Nem tudom mit gondoljak erről.

2019. dec. 5. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hagynám lassan enni.
2019. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!