Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen mértékben és -esetben...

Milyen mértékben és -esetben szabad szoptatàs alatt vörösbort fogyasztani? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy úgy a biztos, ha semennyi alkoholt nem iszik a szoptatós anyuka, de sok felől hallom, hogy a vörösbor jót is tehet kis mértékben.

2019. dec. 12. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Úgy szabad, hogy megnézed a neten hogy mennyi idő alatt ürül ki, és akkor iszol amikor tudod, hogy nem szoptatsz.

Pl én már csak reggel és este szoptatok, a reggeli szopi után néha csinálok ehy fröccdöt egy deci borból, este 8-ig kiürül.

Ez kb heti 1 alkalommal, ha több mint 1dl akkor már érzem idegrendszeri hatását (nyilván hozzáadódik a kialvatlanság), és úgy nem biztonságos gyereket felügyelni.

Múlt héten itthon volt szombaton a párom és vendégek is, nekem csak főznöm kellett, meg is ittam 3dl bort, hát még órákkal később sem tudtam végigmondani egy mondatot, nem voltam részeg csak lassú

(A nemalvás miatt amúgy is nehezen beszélek és keresem a szavakat illetve sokszor nem értem meg a hallott szöveget).

2019. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Mi a szarert nemvarod meg a szoptataa végét? Ahhh istenem
2019. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Hogyan tehet jót az alkohol? Én erről még nem hallottam.
2019. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Illetve Facebookon van egy "szoptatás tanácsadás - kérdezz felelek" csoport ott is úgy javasolják ahogy az első írja, hogy megnezed kalkulátorral mikor ürül ki.


Ennek ellenére én nem fogyasztok szoptatás alatt alkoholt.

2019. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Orvos szerint hetente egyszer szabad vörösbort inni. Nem sokat! Azt nem tudom hogy a nap melyik szakaszában. De gondolom este lefekves előtt.
2019. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ritkán, ha megkívánom iszok 1-2 decit, este altatás után (8 óra). Legközelebb reggel 5-6 órakor szoktam szoptatni, addigra szerintem ártalmatlan ez a mennyiség.
2019. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni, és akkor mehet. Ha 2 évig szoptat, addig ne legyen semmi öröme az èletben?
2019. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Ez igaz!

2019. dec. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!