Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxos tapasztalatok,...

Refluxos tapasztalatok, kaják, italok? Amiket bátran lehet fogyasztani? Nem főttrépát meg ilyeneket írjatok hanem rendes főtt kaját. Tapasztalatok.

Figyelt kérdés
Az egyik családtagom refluxos és alig tud megenni valamiylen ételt illetve italt és nem tudom mi lehet az a kaja ami rendes főtt illetve sült és megeheti.
2010. aug. 11. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

De gyógyszert szed rá? Mert annak élhetővé kellene tennie az életét! Kerülni kell az erős fűszereket, a savas ételeket, pl paradicsom, savanyú gyümölcsök, a nehezen emészthetőket, pl paprika, a szénsavas italokat, kávét, fekete teát.

Szerintem ehet szénhidrátokat, nem zsíros húsokat, húslevest, krumplilevest, nem savanyú gyümölcsöket, tejet, krumplit, de egyszerre csak keveset és lefekvés előtt legalább 3 órával az utolsót.

2010. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nekem is reflux betegséem van.

Nem sok mindent lehet enni. Tejet, vizet kekszet, talán kenyérféleséget. Kb. ennyi. Nem ehetek gyümölcsöt, fűszeres húsokat, fűszereket sem nagyon,

Minden, amit szeretek, nem lenne elérhető a számomra, ha nem szednék gyógyszert! Refluxon a neve! Tudom ajánlani!

2010. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen szed rá gyógyszert de attól még kevés dolgot tud megenni.

Második hozzászóló mióta tudsz a betegségedről és hogy bírod?

Az a gyógyszer neked teljesen bevált? nem fáj semmid? Mert hallottam oylanról hogy nem csak a gyomor meg a gyomorszáj ég hanem az egész nyelőcső meg torok esetleg a száj is.

2010. aug. 11. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!