Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fontos valójában az...

Meddig fontos valójában az anyatej?

Figyelt kérdés

Amíg tényleg nagyon fontos.

A babám 3 hónapos, szülés után tüdőembóliával kezeltek és a szoptatás miatt csak olyan vérhigítót szedhetek, amit hetente kétszer kell ellenőrizni vérből.

Ez nem is lenne gond, de sajnos az érték nagyon ugrál, egyszer jó, egyszer átugrik a már nem jó tartományban és csak a stressz van, h ha aznap nem nézték, biztos nem sűrűsödött e be.

Tudom, h nagyon szép dolog, kell a léleknek stb..

De h valójában meddig hasznos, mert az elején ugya a sok ellenanyagot abból kapják, betegség ellen a védettséget.

De meg most is?

Igazából mérlegelnem kellene, h melyik a fontosabb dolog. Az orvos azt mondta, h ő nem mondhat semmit, csak gondoljam át nyugodtan és h ő úgy tudja, h az elején nagyon fontos, de egy 3 hónaposnál már kevésbé.



#szoptatás #gyerekorvos #vérhígító #betegség szülés után
2019. dec. 12. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Addig amíg nem érik meg a hozzátáplálásra. Ez nem feltétlenül 6 hónapos kor. Gyakran később lesznek készek rá, erőltetni pedig nem jó.

De miért nem Clexane-t kapsz? Azt lehet terhesen és szoptatás alatt is. Én is szúrtam

2019. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A legfontosabb az előtej, amit rögtön szülés után megkap. Hogy utána meddig szoptatja az ember, az már szerencse kérdése is, de baja nem lesz a babának, ha most abbahagyod. A trombózis nem játék, válts tápszerre szerintem.
2019. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az fontosabb, hogy egészséges és kiegyensúlyozott anyja legyen mint az, hogy stresszelj és az egészségedet kockáztatva szoptass. Ne dőlj a kardodba szerintem emiatt. Az én kislányom anyatejes volt a szülinapjáig, az első évben 3x volt beteg, most is éppen beteg, 1,5 éves. Ismerősöm kislánya tápszeres volt az első perctől, 3 évesen volt életében először beteg. Nincs összefüggés, ez (is) csak mendemonda. Az elején jó, hogy anyatejjel tápláltad de szerintem egy 3 hónaposnál már oly mindegy.
2019. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Valójában semeddig, hiszen ott a tápszer. A gyereknek semmi baja, semmi hátránya nem származik abból, ha nem szoptatják. (Az unokatestvérem és én pár napos eltéréssel szültünk, az ő gyereke az első pillanattól tápszeres volt, az enyém anyatejes. Az o gyereke az első 2 évben max megfázva volt, az enyém igen sűrűn volt beteg)
2019. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
A kolosztrum szerintem. A többi már csak bónusz. Te legyél neki ott ez a legfontosabb, a többi már csak bónusz.
2019. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Én csak 3 hétig tudtam szoptatni, 15 hónap alatt 2x volt náthás a kislányom az is most ősszel az össze vissza időjárás miatt. Pedig mindig megyünk mindenhova, emberek közé. Kifejezetten az az anyuka típus vagyok aki nem ad 15°-ban már téli overált a gyerekre.

Egyik barátnőm az elejétől szoptat 6 hónap alatt 3x volt beteg a gyereke. Abból 2x kórházba kerültek. Pedig ő teljesen az ellentétem és nagyon félti a gyereket.


Szóval betegség szempontjából nem mindig lényeg.

2019. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
A te esetedben nem fontos szoptatni, mert fontosabb, hogy rendben legyél, nálam is eü ok miatt kellett abbahagyni, 1 hetesen, nem bántam meg.
2019. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van itthon szuri is, de vhogy nem is volt opció az orvos részéről, h azt folyamatosan.

Akkor szoktam szúrni reggel/este, ha nem jók az értékek.

Azt hallottam igen, h terhesség alatt szúrni kell, mert a gyógyszer veszélyes a magzatra.

Ha tudom a hajlamot, nekem is úgy lett volna.

Viszont nem tudom, h mennyire szeretném most a mindennapi szurkálást.

Köszönöm a sok választ! Kedvesek vagytok!

A baba szempontjából még az is eszembe jutott, h pl fél évesen nem e lenne nehezebb az elválasztás.

Most szerencsés helyzetben vagyok, mert mindkettőt elfogadja, nincs cumizavar sem.

Mikor kórházban voltam, akkor ki kellett h öntsem az erős fájdalomcsillapító és antibiotikum miatt, akkor csak tápszert kapott, szerencsére nem volt gond.

Aztán nagyon örültem, h ismét lehet, de most pedig ez a helyzett adódott, h az értékek nagyon ingadoznak.

2019. dec. 12. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
16%

Ameddig, ha nincs helyettesíteni kell tápszerrel


1 éves korig minimum.


Olyan 8 hónapos kor után is kell fápszer, tej alapú ital, fe jóval kevesebb

2019. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!