Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej a fontos, vagy a...

Az anyatej a fontos, vagy a szoptatás?

Figyelt kérdés
A kérdésem NEM provokáció, légyszíves NE veszekedjünk. Mire jó a szoptatás? Ha ez a kérdés, akkor mindenki elmagyarázza, hogy az anyatej egészségesebb, jobb, bizonyítottan arra van szüksége a kisbabának. Az más dolog, hogy másik millió ember tápszert kapott és ad és ugyanolyan lett, mint az anyatejes babák, de most nem erről akarok beszélni. Szóval, az anyatej a jó, rendben. De miért kell szoptatni? Az mire jó? Milyen pozitív hatása van ennek? Azt ne írjátok, hogy így óriási kötődés alakul ki anya és baba között, mert van akinek a férje is nyalogatja a mellbimbóját szex közben, aztán meg ráteszi a gyerekét és ettől kötődnek egymáshoz, szerintem ez borzalmas. Ha valaki feltesz egy kérdést arról, hogy cumisüvegből IS adná a tejet a babának, akkor mindenki mondja, hogy utána már nem fogja elfogadni a cicit, cumizavaros lesz, stb, éjszaka vagy napközben elég lesz neki egy játszócumi és nem a melleden akar majd komfortszopizni 2 évig. És ez miért gond?! Miért akar valaki egy 10 kilós, szaladó, beszélgető kis gyereket a mellére tenni?! Ki tudja ezt élvezni? Értem, a baba az első, csakhogy a babának tökéletes lenne egy szilikon cumi is, miért nem lehet akkor azt adni neki és miért nem kaphat anyatejet cumisüvegből?! Komolyan kérdezem. Miért jó szoptatni?! Mitől jobb az a babának?! És mi a jó abban egy felnőtt nőnek, hogy egy kisgyerek van a mellén és pusztán szórakozásból, megnyugvásból, unalomból, álmosságból a mellét csócsálja?

2017. okt. 18. 10:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Kár ezt túlbonyolítani. Az anyatej jó, mert a természet jól kikísérletezte az elmúlt évmilliók alatt, mi kell egy babának. És igen, kötődés szempontjából is jó a szoptatás, valószínűleg más élmény, mintha cumisüvegből kapná, igaz, erről még egy baba sem nyilatkozott. Hogy az anyukának miért jó, hogy egy kisgyerek csócsálja a mellét... Ha ezt magyarázni kell, akkor el kell gondolkodni azon, tényleg akarsz-e gyereket.
2017. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Mi akarhova mentunk tanacsadasra tul nagy volt a bimbóm neki nemtudta bekapni. Bimbovedo vegkepp nem jott be neki igy fejtem a tejet. Es egeszseges lett semmi baja ,na meg ugyanugy kotodunk egymashoz. Nem szenvedtunk hiányt
2017. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Három gyerekem van, semmin nem kell már gondolkoznom. Nem írtam saját véleményt és tapasztalatot sem, az itt olvasott válaszok miatt tettem fel a kérdést azt ittenieknek. Köszönöm válaszod.
2017. okt. 18. 10:52
 4/27 anonim ***** válasza:
27%
Biológiából egyes.
2017. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Neked van 3 gyereked és nem jöttél még rá, hogy fontos a kötödés szempontjából, hogy a melledből eszik a baba? Az én lányom tápszeres és nyilván szeretjük egymást, de attól még nem vagyok olyan sötét, hogy sejtésem se legyen róla, hogy milyen bensőséges lehet anyának és babának is a szoptatás. Az írásod alapján azt hittem egy 16 éves kislány vagy, aki sose látott közelről csecsemőt. Az anyatejben immunizáló anyagok vannak, ami a babának nagyon jó. Aztán ha valaki nem szoptathat, mint én akkor természetesen ott a tápszer, de az rosszabb, mint az anyatej. Egyébként nem kell 2 évig szoptatni. 3 gyerekes anyaként pedig illene tudnod, hogy miért más anyuka melle, mint egy játszocumi. Na azt a szex dolgot végképp nem értem. És ha apuka is nyalogatja anya cicijét akkor mi van? Tök természetes dolog, le is lehet mosni egyébként.
2017. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
52%

Az miért jó, ha egy felnőtt ember csócsálja valakinek a mellét? Mi abban a jó, ha úgy viselkedik, mint egy kisbaba, aki épp komfortszopizik? Járni és beszélni is tud.

Akkor minek neki a mellbimbó szopogatás?

Vettél már cumit a férjednek?

Esetleg kérdezz rá nála, hogy neki miért ennyire fontos, hogy szopkodhassa a melled, miért fontosabb az ő komforszopija, mint a kisbabáé?

2017. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy kértem, hogy ne veszekedjünk. :D Valaki tudna a kérdésemre válaszolni? Leírtam, hogy férjnél vagyok e, vagy, hogy az én férjem nyalogatja e a mellbimbómat és, hogy én ezt szeretem e? Akik igen, azoknak ez a szexhez kell, csak ezért írtam ezt is le, hogy szexuális töltése van, akkor hogy csinálhatják ugyanazt a gyerekkel?! Hogy jön ide az én férjem? Már ha van egyáltalán. Nem értem miért kell egyből ilyen stílusban magyarázni egymásnak. Két éves szaladó gyerekekről írtam, nem csecsemőkről. Azt írtam, hogy én nem szoptattam? Mert szerintem nem. Egy valaki válaszolt eddig a kérdésre, aki nem szoptatott, de egyértelműnek tartja, hogy attól van kötődés, hogy a gyerek szopkodja a bimbót. (A szopkodja szót az utolsó válaszolótól vettem, én direkt nem így írtam a kérdésemben sem.) Köszi, hogy a kérdésre válaszoltok, bánom, hogy feltettem, sejthettem volna...
2017. okt. 18. 11:17
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem attól lesz jó a kapcsolat később, hogy valakit szoptattak, de a babáknak fontos, mert az a természetes, hogy az anyjuk melléből szopják ki az anyatejet, ezért van szoporeflexük, a cumi pedig csak egy pótlék, miközben szoptat az anya a kisbaba a szemébe néz, simogatja, biztonságérzetet ad neki, mindkettöjüknek jót tesz lelkileg, ezt cumival nem lehet pótolni.
2017. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
A szoptatásnak egyébként nincs semmilyen szexuális töltete, bár van olyan anya aki élvezi (akár szexuálisan), az sem baj, de ez nem szex, hanem ez a táplálkozás normális módja a csecsemöknél, egyes férfiakat meg felizgatja ha mellbimbot nyalogatnak, de a kettőnek nincs köze egymáshoz.
2017. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
Sosem szoptatott anyám minket.. mivel nem tudott. Mégis kialakult a kotodes. En sem tudtam a lányom szoptatni megis imadjuk egymast.
2017. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!