Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fontos az anyatej az...

Meddig fontos az anyatej az immunrendszer megerősödése szempontjából?

Figyelt kérdés
kisfiam 3,5 hónapos, mindig is vért izzadva tudtam szoptatni, de pótlás esténként kellett. Sokat rakom cicire, tejszaporító ételeket főzök, fejtem, sokat iszok stb... Most nagyon érzem hogy apad a tejem, egyre többet kell pótolni. beszéltem szoptatás tanácsadóval de nem tudott segíteni. Nagyon bánt de úgy néz ki 1-2 hét és elapad a tejem. Ugye 4 havi többnyire anyatejes táplálás kialakít kisfiam számára védettséget a télre?
2017. nov. 16. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

6 hónapot szoktak mondani.

kipróbáltad már a homeopátiás tejszaporító kombinációt?

Karamalzt?

igény szerinti szoptatást?

2017. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem így működik, hogy akkor most télen nem lesz beteg. Egészséges az anyatej, jó, hogy szoptattad, de ha nem megy tovább, akkor adj neki tápszert. Amúgy egy csomó tápszeres baba később egészségesebb lesz, mint az anyatejes, nemcsak ettől függ.
2017. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az anyatejes babák is ugyanúgy megbetegszenek télen!mende monda!

Figyelj ha eddig tudtál szoptatni már az is jó :) ne csüggedj főleg ha mindent megtettél annak érdekében h legyen tejed!

Neken 4 hónapig kapott a Kisfiam anyatejet ugy h többet kellett pótolnom mert annyira kevés volt.de volt és elégedett vagyok magammal mert mindent megtettem h az a kevés is legyen és kapja.

2017. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Olvastam egy tanulmányt ahol statisztikák bebizonyitottak hogy az anyatejnek kizárólag az első hat hétben!! van jelentősége. Utána már nem tudtak szignifikáns különbséget kimutatni a fejlodesben, immunrendszerben stb. Hu de le fognak ezért pontozni az ősanyák.. :)))
2017. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Szoptatasi kerdezz-felelek csoportban (facebook) megerne egy kerdest, vannak szakertok, hatha tudnak valami okosat mobdani, ennyibol nehez megmondani, hogy mi lehet a gond.
2017. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom kb 2 hétig szopott, akkor se teljes adagot és csak kb 3x naponta (napi kb 100ml), azóta tápszeres. 14hós, 2x volt náthás, oltásokkor sem lázasodott be...
2017. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Eddig megtettel mindent,semmi baj nem lesz ha kizárólag tapszert fog kapni!Raadasul te is kiegyensúlyozottabb leszel!

3.gyerekem kb 2 hetig kapott anyatejet,novemberi születésű,egyik tesoja akkor mar kozossegbe járt...gondolhatod hogy aggódtam mi lesz.

A tesoi összesen 4x kaptak el tuszosmandula gyulladást azon a tavaszon mikor o meg nem is volt fél éves,egyszer sem kapta el tőlük!!Pedig nem szeparaltam oket!E mellett volt nátha,hanyas,semmit se kapott el!!!

Most lesz 2 éves,alig volt beteg eddig!

Nyugi,nem lesz baj!

Sőt szerintem ha esetleg el is kak valamit,az tuti nem azert lesz mert tapszeres.

2.fiamat 1,5 évig szoptattam,most lesz 5eves és azt tudom mondani hogy kb az elmúlt 1,5 év jo betegségek szempontjabol.Elotte nem telt el úgy 2 hónap(!!)hogy ne lett volna lazas...

Szerintem ez inkább genetika mint anyatej függő...

2017. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!