Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segitség?! Miért üvölthet...

Segitség?! Miért üvölthet torka szakadtából 9hetes babám az utolsó etetés után 3/4órán át, ha már biztosan nem éhes? Többi lent

Figyelt kérdés

anyatejes, de a dokinőnk javaslatára kap tápis kiegészitést, általában az utolsó 2 étkezésnél,mert 6körül ált 50et tud szopizni, f9kor meg már csak 30-40et.ilyenkor mindig többet kér vacsira, 130-160közt eszik összesen(tej+táp)napközben még 90ekkel elvan reggel 140et is szopizik.(hátha szerepe van ennek is benne)

4ik napja cisnálja ezt.eddig minden ok volt, vacsi után eldajkáltam kb negyed óra alatt, és szépen letettem aludni. ma pl szopizitt ügyesen 50et, sirás h éhes jött a tápszere, megevett 110et(tehát 160 szoval éhes nem lehetett) és utánna egyszerűen nem tudtam megnyugtatni üvöltött fél órán át olyan keservesen és szivszoritóan h borzasztó. én is sirtam már vele a végén.probáltam ringanti, letenni, de semmi,csak üvöltött. nem hasfájós,most sem huzta alábikót. majd megkináltam egy kis babavizzel(amit napközben is kap) behuzott még gyorsan majd 50et, és ugy tudtam megnyugtatni és letenni. de ennyivel több tápszert nem szabad adni neki már szerintem...rengeteg lenne neki...nem? egyszerűen nem értem mért csinálja ezt,már 4ik este. szerintetek???

a napközbeni evéseknél sosincs ilyen probléma. nagyon tanácstalan vagyok. bocsi h hosszu lett

már feltettem a kérdést a babák rovatban, de hátha itt olvassa olyan aki ott nem


2010. júl. 20. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamiféle ételallergia? Az én babámon 2-3 hónaposan jött ki a tejallergia, ő naponta többször üvöltött kb. egy órán át.
2010. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia,nekem ugyanezt csinálja,de csak 3 hetes még.egész nap elvan,este meg 1-2 óránként megeszik 100 ml-eket (vegyesen,nekem sincs annyi tejem).Először nem hittem el én sem,de tényleg éhes volt.Hihetetlen mennyiségeket eszik,és szinte nem is bukik.Aztán alszik reggel 5-ig.Szóval mostmár este teletöltöm,és nyugi van:)
2010. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Estere mar nagyon elfarad.Lehet csak cicizni akar.Probaltad mellre rakni a vacsi utan.

Erdemes ugy alakitani az esteket hogy amikorra mar nagyon elfarad ne legyen furdetes oltoztetes.Amikor mar tul faradt nem fogod tudni megnyugtatni.Olyankor mar semmi nem jo nekik.

Lehet erdemes lenne az esti ceremoniat kicsit elorebb hozni,szopi tapszer es elalvashoz megnyugtatashoz adj neki meg egy kis szopizast ez meg a tejtermelesednek is jot tesz,es a babad is el tud lazulni meg tud nyugodni.De ha tul faradt akkor mar a cici sem jo neki.

Ez az en tapasztalatom,leget mas okosabb lesz.


3 gyerekes pocakos anyuka.

2010. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Hát én már ott kezdeném, hogy nem is biztos, hogy kellene az a tápszer, ha semmi más előző tünet nem volt, csak az, hogy délután-este éhesebb a baba...

Ez ugyanis teljesen normális, mert ilyenkorra (bizonyos élettani folyamatok miatt) egyszerre kevesebb tej gyűlik össze / termelődik meg, emiatt gyakrabban kér a baba szopizni, mint napközben. Ilyenkor viszont nincs más teendő, mint gyakrabban szoptatni. Így a baba is eleget szopik és a tejtermelés is állandósul. (Nem újdonság, hogy a doktornőd ezt nem tudja, de akkor is szomorú. :( )

A következő dolog, hogy mióta kap tápszert? Nem elképzelhetetlen ugyanis, hogy ez kavart be, lehet, hogy érzékeny rá a babád és most kezd kijönni, hogy nem bírja.

A harmadik pedig, hogy érdemes lenne megpróbálnod a tápszer elhagyását, márcsak azért is, nehogy tényleg allergiát okozzon (ha erről van szó). Ilyen kis pótlási mennyiségnél ez alig pár napot vesz igénybe ideális esetben.

2010. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!