Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kell majd áttérni a...

Mikortól kell majd áttérni a 3 óránlénti etetés helyett 4, vagy több óránkéntire?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hetesek vagyunk, csak a kíváncsiság miatt kérdezem.
2011. jún. 23. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Majd ha a baba igényei azt diktálják.
2011. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nem kell foglalkozni. Olyan kicsi még a babád, ne várd, hogy most már rendszer legyen az életetekben. Nem 3 vagy 4 óránként kell szoptatni, hanem amikor éhes a pici. Ha nem néhány hétig szeretnél szoptatni, mindenképpen a baba igényeit figyeld. Az elején akár óránként is kérheti a cicit. Ha rá hallgatsz, minden sinen lesz!:)
2011. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes vagy tápszeres?

Van baba, akinél soha. Régen úgy tanították, hogy 6 hetes kortól vagy 4,2-5 kilótól, most, ha szopizik, azt javasolják, figyeld, milyen gyakran éhezik meg. Kisfiamnak is volt egy időszaka 3 hónapos kora körül, amikor 4 óránként evett, de a fejlődési ugrások, stb. miatt hamar visszatértünk a 2,5-3 órára.

Több óránként semmiképp. Egy egészséges felnőtt is 3-4 óránklnt eszik.

2011. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Ezt a "kell áttérni"-t hol hallottad? Ez kb. olyan, mint hogy neked milyen gyakran kell enni?

Azt úgysem tudod megcsinálni, hogy ordít, de nem adsz neki, mert van még 1 óra....


Ahányszor éhes. Ez lehet akár 1 napon belül is változó, 2 óránként, 3 vagy 4 óránként.


Amit írtál, azt meg gyorsan felejtsd el!


Sok sikert!

2011. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Úgy tudom, hogy 4 hónapos kor felett már ajánlott négy óránként etetni, nem kell a 3 óra. Persze előfordul néha ettől eltérés, ha fejlődési ugrások vannak, olyankor egy rövid ideig gyakrabban esznek, aztán visszaáll a régi rend.

Én 3,5 óránként etetem a gyerkőcömet, szinte ő is pont így éhezik meg. Az igény szerinti szoptatás sem lenne rossz, olyankor akkor etetsz, amikor a baba éhes, ilyenkor nagy esélye van annak, hogy rászokik a baba a nassolásra, mivel megtanulja azt, hogy bármikor ehet annyit, amennyit akar.

Az óránkénti etetésnél (nem óramű pontossággal, ezt hangsúlyoznám) megtanulja azt, hogy amikor eszik, akkor enni kell és amikor éhes.

Persze, van, hogy vágyik a mama közelségére és akkor cumizni akar, és akkor többször tesszük mellre, olyankor az enyém nem eszik sokat.


Na de már eltértem a kérdéstől, szóval 4 hónapos kortól már ajánlják a 4 óránkénti etetést, de ez függ a gyermek súlyától is.

2011. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mi nem sokkal a 3. hónap betöltése előtt álltunk át. láttam, hogy a baba simán kibírja a három órát, néha magától ötöt, akár hatot is. ezért most már tudatosan 4 óránként kap. ő tápszeres. 3 hetes kor még szerintem korai, akkor is ha jó súlyban van.
2011. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az én babám szinte percre pontosan 3 óránként kér enni, és csak anyatejes baba. 90-100-120 miliket eszik mindig.

Valahol hallottam, hogy ha nagyobb lesz, akkor nem kell neki 3 óránként enni adni neki. De ezek szerint jobb lesz figyelni a baba reakcióit.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 23. 10:51
 8/12 anonim ***** válasza:

jó sokat eszik, nekem a 3 hónaposom eszik ugyanennyit. (vagy ő eszik keveset :))

hidd el, nem fogja mindig 3 óránként kérni, szépen, magától át fog állni a 4 órára.

2011. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a babát figyeld .Az enyémek még 6 hósan is gyakrabban kértek szopizni,volt hogy 1,5 óránként.
2011. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 2 hónaposan 4 óránként evett hatalmas mennyiségetet. Most 5 hónapos, csak szopizik és 3-3,5 óránként kér enni, most többször eszik keveset! A lányom most 3 éves, napközben simán 3 óránként eszik és nem duci, sőt inkább egyszál bél és ráférne kb 1 kiló.
2011. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!