Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban mi...

Szoptatással kapcsolatban mi az amit tömören tanácsolni tudnál egy kezdő anyának? Mire kell figyelni a legjobban, hogy kell kezdeni, milyen nehézségek vannak stb?

Figyelt kérdés
Tudom van egy ilyen oldal, csak úgy érzem túl sok az infó. Mi az szerinted, ami fontos ahoz, hogy sokáig tudjon szoptatni az anya, mi a legfontosabb tanácsod?
2019. dec. 27. 20:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mármibt idő előtt aludni hagyni cicin, arra gondoltam 🤣
2019. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadék kell. Én 2 évig szoptattam. A víztől már a volt, hogy hányingerem volt. Akkor jött a limonádé, karamalz, bármi, csak ne víz legyen :).

Ha éhes vagy, egyél. Én kb 1.5szeresét ettem, mint a férjem :). Annyi tejhez kell a kalória. De én fogytam szoptatás alatt folyamatosan, nem kellett odafigyelnem...

2019. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem én írtam az utófejést, de egyetértek, érdemes lehet legalább az első babánál az első néhány hónapban kifejni szoptatás után azt a mellet, amelyikből utoljára evett a baba (ez természetesen akkor, amikor már két mellből eszik).

Én az első babámnál mindig utófejtem (a másodiknál már egyszer sem), egyszerűen magabiztosabbnak éreztem magam úgy, hogy betáraztam a fagyóba anyatejből (a fiam sosem fogadta el a cumisüveget, tehát végülis feleslegesen, de a tudat sokat jelentett), meg éreztem, hogy a szervezetem veszi az adást: ha szopi után még fejtem, az azt az üzenetet küldte a testemnek, hogy több tej kell, termeljen többet. Brutál sok tejem volt, ez is adott egy adag magabiztosságot. Az első 3 hónapban fejtem, utána viszont azt éreztem, hogy a testem most már magától tudja a dolgát, a kisfiam ügyesen szopizott, összeszoktunk, nem volt szükség a fejésre.

Nekem nagyon bejött a nappali alvás a kisfiammal, mondjuk, elég hasfájós volt, nem sokat pihentem az első hónapokban, ezért kihasználtam minden pihilehetőséget, amikor a babám aludt. A nappali pihenés után rengeteg tejem volt. Az éjjeli szoptatás is felturbózta reggelre a tejemet.

Meg a sok folyadék, kiegyensúlyozott táplálkozás. És a stressz tényleg nem jó, tehát ami nekem bevált (mindkét gyerkőcöm másfél évig szopizott, most várom a harmadik babámat, pont ugyanígy fogok tenni): utófejés, sok pihenés/alvás, folyadék, kiegyensúlyozott étrend. Ja, és én engedtem komfortszopizni is az első babámat, de akkor volt rá időm. A második babám már kevesebbet komfortszopizhatott, ott volt a 21 hónapos bátyuskája. A komfortszopi a sok inger miatt lehet jó, de sokan nem szeretik, én imádtam.

2019. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
2+2 évig szoptattam. A lányomnál sokat szenvedtem az elején, annyira belövellt a tejem, hogy nem bírta bekapni a bimbót, kisebesedett, akkor védőnő tanácsára előtte fejtem, így lett jó. A helyes mellretételt figyelni kell. Sok folyadékot ajánlott fogyasztani, változatosan étkezni. Nem volt itthon mérlegünk egyik gyereknél sem, szerintem csak aggodalmát kelt, hogy túl keveset, túl sokat eszik. Mi sem eszünk mindig ugyanannyit. A védőnő úgyis méri. Ha jóllakik a baba böfiztetni kell, és utána jól érzi magát. Az eredmény ha jól megy a szoptatás ott lapul majd a pelusban. A második gyerekkel ment mint a karikacsapás. Még én osztogattam a tanácsot szülés után a szobatársaknak. Nem volt könnyű az eleje, de nagyon megérte.
2019. dec. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
34%
Ne hidd el, hogy mindenki tud szoptatni, csak akarni kell.
2019. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
20%

Ha gondod van, akkor szoptatásitanácsadó!


Aha, akkor mesélek, két külön tanácsadó, két egészen más nő, mindkettő azonos végkifejlettel... (Bp és Debrecen egyébként). Mindkettő felkereste,mert úgy érezte, kevesebb a a teje, pótlás kell, de ha nem muszáj, inkább nem adnának. Egy hét múlva a stressztől egyiknek sem volt más lehetősége, mint a tápszer. A kapott tanács nem vált be, megkapták, hogy mert nem is akarják igazán, tessék az agyukat átprogramozni vagy sz.r anyák.


Pont ezért írtam én a fenti tanácsomat, nem szabad elhinni, hogy akarat kérdése. És ez az, amit az elvadult szoptatáspártiak nem vesznek tudomásul, és baromi sokat tudnak ártani. Olyan ördögi körbe hajszolnak embereket, akik rosszabbul jönnek ki belőle, mint ahogyan indultak.

2019. dec. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szinte éreztem, hogy jön egy szoptatás ellenes aki szép csendben előre a táp felé terelné a kérdezőt. Mit nem lehet elfogadni azon, hogy ő szoptatni szeretne és MOST arról érdeklődik? Majd ha változik meg megy a tápos kérdésekhez. És akkor az ilyenek mint te utolsó csapkodják a legjobban az asztalt hogy veletek erőszakoskodnak, meg nyomjátok a "szoptatásnáci" dumát.
2019. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 khniki ***** válasza:

Hogy a legelső szoptatástól kezdve jól tudd betenni a baba szájába a mellet. Sok szenvedéstől kíméled meg magad, ha az elején nem sebesedik ki. Egyrészt fájdalmas, másrészt könnyebben feljutnak a bacik, amik gyulladást okozhatnak.

A másik, hogy ha teheted, váltogasd a szoptatasi pozíciókat, így minden oldalról jól ki tudja üríteni a mellet a baba.

2019. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez a jól tudd betenni a melled. Ezt a kórházban megmutatja valaki?

2019. dec. 28. 15:15
 20/25 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy jóllakott a baba, hogy abbahagyja a szopást. Esetleg kitolja a nyelvével a mellbimbódat.

Alap esetben (időre született, egészséges baba) egyáltalán nem szükséges otthon mérni a gyereket. Majd a gyerekorvos meg a védőnő leméri az aktuális vizsgálatnál. Nekem pl.esélyem se lett volna mérni, mert az első 2 hónapban nem volt olyan, hogy szoptatás vége. 3-4 órákat cicizett a gyerek, aztán 10-20, max.30 perc szünet és kezdtük elölről. Nap végére általában elfogyott a türelmem és tápszert adtam a gyereknek. Szép fokozatosan átálltunk a tápszerre, nekem ehhez nem volt idegem.

2019. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!