Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fogok szoptatni, de fejni...

Nem fogok szoptatni, de fejni szeretnek, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem vita tárgya, nem kerek olyan válaszokat, hogy de a szoptatás... nem érdekel. Undorodom a gondolatától is. Januárban fogok szülni és a kórházi csomagomban benn van már a fejő, a cumisuvegek, fertőtlenítő zacskók stb.


Tapasztalt anyukáktól szeretnek tanácsot kérni, hogy ebben az esetben hogyan érdemes fejni? Nyilván az anyatej a legjobb a babának, ezért amennyi tejet le tudok fejni azt meg is fogja kapni, de a tapszert se tartom az ördög eledelének. Azt sejtem, hogy így később lesz tejbelovelles, szoval gondolom a kórházban az első pár napban kell adnom tapszert a babának hogy ne száradjon ki. Vagy elég lesz a víz?


De gondolom van valami fejesi módszer ami hatékony. Erre lennék kiváncsi. Philips avent elektromos gépem van. Hogy érdemes használni? Milyen gyakran, mennyi ideig kell vele szívni amíg pl meg nincs tej? És utána? Gondolom a kórházban is jelezni kell, hogy fejni szeretnek és akkor ott is segítenek nem?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. dec. 31. 12:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%

Előre leszogezem: én szoptattam, de az én tapasztalatom írom le.


Nekem annyi tejem volt, amennyit evett a gyerek, se több, se kevesebb. Valaki tud fejni, valaki nem. Én max annyit tudtam lefejni, hogy ne csomosodjon be a mellem. KB 60 ml, az más sok, ha annyi sikerült. Igazából az indította be a tejbelovellest, ha az egyik mellen ok evett a pici, ha fejtem, nekem sose lovellt be a másik.



Vannak, akiknek sikerül csak fejni, de úgy szerintem elég hamar el is apad nekik és kell a tápszer.

2019. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok, sajnos így a többi fejo gépes kérdésre nem tudok válaszolni, de nálam így volt.
2019. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%

Próbálj meg kölcsön kérni más gèpet is (medela, lansinoh), nem mindenkinek jó a philips.

Gondolom, kezdetben minél többet fejsz, annàl jobb, de jó lenne egy normális szoptatási tanácsadót sztem.

A kórházban jó eséllyel nem értenek hozzá, nem szoktak jó tanácsokat adni egyáltalàn.

Vegyèl bimbóvédő krémet is pl lansinoh.

2019. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

Előző vagyok.

Az a gond amúgy, hogy a baba a pumpàlásnak és a szívásnak egy speciális kombinációját végzi, a fejőgépek meg vagy pumpálnak vagy szívnak.

Ez van, akinek nem elég. Én pl nagyon nehezen tudtam fejni, nem csak azért mert a tejtermelés a kereslet-kínálat elven működik (ez nem lenne a fejés akadàlya), hanem mert nekem a fejő nem indítja be a tejleadó-reflexet, és amikor lekínlódtam 10ml-t, a baba még simán jóllakott mellből..

Van akinek meg kb ömlik a tej a melléből, nekem pl nem kellett soha melltartóbetét sem, mégis 6 hónapig csak szoptattam.

Szóval szerintem amit tervezel az kétesèlyes, azért kellene tanàcsadó hogy a legjobb esélyű módszerrel próbáld.

2019. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Bimbó védő krémet mindenképp vigyél, mert a szárazon fejés piszkosul fáj. Kétóránként érdemes fejni. 7-7, 5-5, 3-3 percet.
2019. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogod te azt bírni és időd se lesz rá.

Eleve 2 fejes szívót vettél?

Minimum 2 óránként, legalább mellenként 30 perc kell, ha mennyiséget akarsz. Erre csak azoknak van ideje, akiknél nincs ott a gyerek (mert pl inkuban van).

2019. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%

Na, mert a fejés az tényleg sokkal jobb. Mint egy tehén.

Ha ilyen mentalitásom lenne, akkor tápszereznék inkább, csak fejéssel úgyse nagyon fog menni valószínűleg.

2019. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
55%
Tudom, nem vita tárgya... de legalább az első pár napban, az előtejet hadd szopizza szegény. Utána úgyis elalad, csak fejéssel be se fog indulni rendesen.
2019. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

Sokáig nem szoptathsttam, mert a pic-en voltak a fiaim. Nem volt szükség tapszeres kiegészítésre, eleget tudtam fejni kettőnek.


Naponta többször szaporito fejessel fejtem (akkor is amikor alig jött valami) több mellszivom volt, medela swing vált be legjobban.

2019. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%

Magam is szoptattam

Az elején fejtem is, így a tapasztalataim.


Nézd a babát vagy fotót róla.

Legyen nyugodtság.

Ezek segítik a tejleadóreflex meidnulását.


Leszögezem, hogy utáltam fejni.

Oka:

rengeteg idő, hangos..

Fárasztó az elektromossal is.

Tehát ahhoz, hogy elég legen mindig, amikor enne fejni kell..

nNàlam utána a maradékot jelentette, neked gondolom a megoldás az, ha etetésidő után legejed, makd a következőre adod, utàna megint fejsz, hiszen maximum így tudod valamelyest beállítani a kereslet-kínálatot


Tehát éjjel a legrosszabb:

Felkelsz megeteted.. tisztábateszed.. fejsz.. elmosol mindent hogy legközelebb is tiszta legyen, ez az elején csak éjjel 3 alkalom.. mire leteszed magad jön elölről az egész.


Ez eleinte nem gond, mert a hormonok nyomnak..

Nem éreztem magan fáradtnak.. mire gond lett volna elhagytam a fejést màr.

Később kevesebb nyílván.. de akkor is aok



Nem akarom szembeállítani a szoptatással, csak tények:

Félálomban etet / ezt a tápszer ellenében is mondom/

Amikro másik szobában van a baba akkor is igaz ez..

Ha melegítgetni. Előkészülni kell, az sok..


Másik, én nagyon bô tejű voltam..

Mrgis a szoptatás alatt a baba végzett 5-6 perc alatt.. addig ugyanannyit fejővel 20 perc alatt produkáltam.


Később fejővel 1 csepp ha jött.. baba rá

Szív nyel szív nyel


Pedig fejés alapján azt mondtam volna nincs tejem.



Tehát csaknazért írtam le

Hoy tudd kemény fába vágod a fejszéd.

Elismerésem, ha hosszan kitartasz..

Van, akinek megy.

Megvallom, nekem nem menne...

2019. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!