Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás?

Igény szerinti szoptatás?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy az igény szerint szoptatott babák akár 8-12x is szopiznak egy nap. Van itt olyan anyuka, akinek a babája nem igényli ennyiszer? Hanem mondjuk csak 5-6x? Vagy azért esznek ennyiszer azok a babák, mert minden nyüsszögésre cicit kapnak? Egy közel 2 hónapos babánál hogy lehet tudni, hogy cicit szeretne? Kislányom sokszor sír, húzkodja a lábát, és ilyenkor a hasfájásra fogom. Próbálom megnyugtatni, kap cumit, de közben lehet éhes? Sajnos nem tudom megkülönböztetni a hasfájós sírást az éhestől. Illetve még egy kérdés. Akinek nagyon sokat szopizik a babája, tegyük fel fél óránként, ott az anyukának mindig van teje? Nekem sajnos kevés a tejem. Próbáltam óránként cicire rakni, de már a 2. alkalomnál vergődik, mert alig jön belőle. Ilyenkor sír és kap tápit. Pedig annyira szeretném, hogy csak anyatejes legyen, de már teljesen tanácstalan vagyok :(
2020. jan. 31. 18:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Na, sikerült több problémát is összevonni. Bocsi az összevisszaságért. :)
2020. jan. 31. 18:28
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha cumizik, akkor nem èri elèg inger a melled. A cumi helyett rakd inkàbb mellre. Tapszert memnyit kap? Fokozatosan pròbàld meg csökkenteni a mennyisègèt,kizàrolag eves utàn kìnàld es akkor se tùl gyakran.
2020. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Az első pàr hònapban rengeteget volt mellen a kisfiam, gyakran es hosszù ideig is. Rengeteg tejem volt, utòlag banom, hogy nem adtam le belőle, simàn eltartottam volna meg egy gyereket
2020. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De és ha épp előtte volt mellen, és nem jön belőle sok minden és csak vergődik, akkor mit csináljak? Változó hogy mennyi tápit kap, de általában az első kaja csak cici, aztán jön 40 ml pótlás, de délután/este már 60-80 is kell, ha nem több.
2020. jan. 31. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ugyanúgy kezdődött, mint nálatok, 1,5 hónapos korában aztán végre beindult a tej is. Ha rendeződnek a hormonjaid, szerintem neked is menni fog a szoptatás, még el is tudsz majd rakni a tejből. A lényeg, hogy ha éhes, akkor legyen valahogy tele a bendője. Tök jó, hogy elfogadja a cicit és a cumit is!
2020. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Igény szerint szoptatott kifejezés akkor hazsnálható ha nem kap üveget, cumit sem.


Volt olyan, hogy 8-12 de olyan is hogy végelláthatatlan

Aztán volt, hogy csak 3-4 később


Nem böködtem mindenre cicit neki, smikor újszülöttként nem ismertem a jeleket sem

De ha végigmentem mindennen, ha elvileg éhes nem

Lehetett


Ha nem ment akkor próba a cici.. általában bevált ha az kellett..ami nem feltétlen éhséget is jelentett..

2020. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha azt nézzük az időre szoptatás az 2,5-3 óra ami napi 7-8 alkalmat jelent, az mégse 4-5.

Ha szoptatni szeretnél és igénye is van rá a babának (nem kényelmesedett még el a cumisüvegen) akkor a helyedben megpróbálnám minél többször mellre rakni.

2020. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igénye az lenne rá, csak kis idő után már nem úgy jön a tej, ahogy kéne, és olyankor csak rángatja a cicim. :(

2020. jan. 31. 19:29
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Azért rángatja mert már cumizavaros. És nem is lesz elég tejed, ha cumit adsz neki amikor már "nem jön", mert pont akkor adná le a plusz ingert a mellednek, hogy kell még...

Ha szoptatni akarsz, keress meg egy ibclc tanácsadót! Mert most jó úton jársz hogy hibás döntések következményeként full tápszeres legyen.

[link]

2020. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás sokszor az anya türelmetlenségén bukik el. Én is bedobtam a törölközőt. Ha szoptatni szeretnél, egyszerűen ne adj tápszert. Ha fene fenét eszik se adj tápszert, se cumit, hagyd kínlódni a melleddel. Ez nem mindenkinek való. Ha Neked ez így nem megy, álljatok át a tápszerre. Az égvilágon semmi baja nem lesz a babádnak. Bekevered, 10 perc alatt elcuppogja, és elégedetten rád mosolyog. Nekem sokkal praktikusabbnak tűnik, mint egész álló nap a szoptatással szenvedni.
2020. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!